خرید کمک فنر کیا موتورز

برای خرید کمک فنر کیا موتورز لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید. برای خرید این نوع کمک ها باید انواع کمک فنر را بشناسید.

در مطالب قبلی شما را با تعمیر کمک فنر روغن زده در تهران آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

خرید کمک فنر کیا موتورز

برای اینکه یک ماشین بر روی هر چیزی غیر از سطوح کاملاً صاف رانندگی کند، تمام سیستم های تعلیق اتومبیل ها حاوی دو مؤلفه اصلی هستند: فنر ها ، برای جذب فوری یک برآمدگی یا غرق شدن در جاده و کمک فنر. اینها مانع از لرزش ماشین در فنر های خود می گردد که سواری راحت تری برای مسافران فراهم می کند و همچنین چرخ های ماشین را در تماس با جاده نگه می دارد.

خرید کمک فنر کیا موتورز

عملکرد کمک فنر

به عبارت ساده ، کمک فنر یک پمپ روغن است. یک پیستون در یک سیلندر پر از روغن به بالا و پایین حرکت می کند. سیلندر دارای سوراخ های کوچکی در آن است که باعث می شود روغن از بین برود و به پیستون اجازه حرکت می دهد. از آنجا که سوراخ ها کوچک هستند ، پیستون مقاومت در برابر فنر را فراهم می کند و ‘تند بودن’ طبیعی فنر را جذب می کند.

آیا کمک فنر می تواند نشتی دارد؟کمک فنر یک ‘واحد پوشش داده شده’ است که به این معنی است که نیازی به نگهداری خاصی ندارد. با این حال ، با گذشت زمان، پوشش هایی که روغن جاذب را حفظ می کنند ممکن است از بین برود و باعث فرار روغن شود. اگر این اتفاق بیفتد ، کمک فنر معمولاً باید تعویض شود ، زیرا در صورت سقوط سطح روغن زیر یک نقطه خاص ، کار را متوقف می کنند.

آیا کمک فنر باید به صورت جفت تعویض شود؟این امر بستگی به وضعیت دیگر کمک فنر دارد. اگر واحد جانبی راننده پوشیده شود ، بسیاری از گاراژها جایگزین واحد جانبی مسافر معادل آن می شوند.

آسیب در کمک فنر

یک اتومبیل با کمک فنر آسیب دیده بر روی دست انداز ها لغزش می کند ، و ممکن است صدای ضرب و شتم را بشنوید. همچنین ممکن است مانند یک قایق ‘باب’ بر روی برجستگی ها باشد.

کمک فنرها عناصر مهمی برای ایمنی خودرو هستند. کمک فنر دستگاهی است که ارتعاشات و تکان هایی را که هنگام عبور چرخ از روی دست اندازها، چاله ها و سایر نواقص جاده رخ می دهد، می بندد.

کمک فنرها چرخ ها و فنرها را به شاسی متصل می کنند. همانطور که وسیله نقلیه حرکت می کند، فنرها با توجه به تغییرات سطح زمین جهش می کنند و در نتیجه لرزش در چرخ ها ایجاد می شود.

وظیفه کمک فنر این است که این تغییرات ثابت و ناگهانی در حرکت چرخ را صاف کند و یک سواری راحت ایجاد کند. کمک فنر در تماس دائمی لاستیک ‌های خودرو با جاده کمک می ‌کند و در هنگام سر پیچ‌ها و ترمزگیری به چسبندگی بهینه کمک می‌کند.

انتخاب کمک فنر شما تا حد زیادی به شرایط و سبک رانندگی شما بستگی دارد. مسافران روزمره که به بزرگراه ها و جاده ها چسبیده اند، می توانند کمک فنرهای فولادی دولوله ای قابل اعتماد و بادوام را انتخاب کنند. در کمک فنرهای دولوله کمک فنر دولوله ای به میرایی حساس به موقعیت و ضربه گیر دولوله ای حساس به میرایی شتاب تعبیه شده است.

اینها مزایای زیادی نسبت به کمک فنر های لوله دوقلو استاندارد دارند، مانند پاسخ سریع ‌تر میرایی، ایجاد راحتی بیشتر و می‌ توانند نسبت به کمک فنر های لوله دوقلوی کارخانه ارتقاء دهند.

برای کسانی که اغلب وسایل نقلیه خود را ردیابی می کنند یا روی سطوح بدون سنگفرش مانند اتومبیل های خارج از جاده و اتومبیل های مسابقه ای می روند، انتخاب بهتر کمک فنرهای تک لوله ای است. این نوع کمک فنر ها می ‌توانند در شرایط رانندگی سخت ‌تر که در برنامه ‌های مسابقه ‌ای و خارج از جاده یافت می ‌شود، مقاومت کنند.

قیمت

قیمت کمک فنر هر چه عملکرد بالاتری داشته باشند می تواند بسیار زیاد باشد. شوک های لوله دوقلو معمولاً برای اکثر کاربران یک انتخاب جایگزین مقرون به صرفه است. با این حال، کمک فنرهای لوله دوقلوی میرایی حساس به موقعیت و شتاب می ‌توانند گران ‌تر باشند، اما به دلیل عملکرد بهتری که ارائه می ‌دهند، ارزش هزینه اضافی را دارند. شوک های تک لوله ای می توانند بسیار گران باشند اما در کاربردهای عملکردی ضروری هستند. کمک فنرها و پایه های سنگین نیز هزینه بیشتری دارند، اما برای کسانی که وسایل نقلیه بزرگتری دارند، انتخابی طولانی مدت و بادوام هستند.

انتخاب برند

اگر می خواهید کمک فنرهای با کارایی بالا داشته باشید، باید به دنبال بازارهای پس از فروش باشید زیرا جایگزینی OE بسیار محدود است. تولید کنندگان مختلف پیشنهادات مختلفی دارند که برای کاربران مختلف مناسب است. همتاهای OE برای یک پایگاه کاربری گسترده طراحی شده اند و به هیچ برنامه خاصی پاسخ نمی دهند.

از طرفی، برندهای پس از فروش می توانند حتی برای منحصر به فردترین نیازهای کمک فنر راه حل هایی ارائه دهند. ویژگی های ذکر شده در کنار هر برند می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام برند نیازهای کمک فنر شما را برآورده می کند.

انتخاب مواد

یکی دیگر از تغییرات کمک فنر که باید در نظر بگیرید، موادی است که از آن ساخته شده اند. ماده ای که شوک از آن ساخته شده است می تواند بر بسیاری از ویژگی های مهم مانند عملکرد، وزن و قیمت تأثیر بگذارد.

کمک فنرها در فولاد و آلومینیوم موجود هستند. کمک فنر های فولادی انتخاب های مقرون به صرفه ای هستند و طول عمر و عملکرد خوبی دارند. با این حال، آنها سنگین تر هستند، قابل تنظیم نیستند و پس از استفاده طولانی مدت مستعد خوردگی هستند. شوک های آلومینیومی سبک وزن هستند که به کاهش جرم فنر نشده کمک می کند و قابل تنظیم است که به کاربر اجازه می دهد ارتفاع سواری را تغییر دهد.

نشانه های کمک فنر کیا موتورز آسیب دیده

در زمان خرید کمک فنر کیا موتورز لازم است تا موارد بیشتری را مورد بررسی قرار دهید.  درک خرابی استروت ها یا کمک فنرها قبل از بروز مشکلات اساسی و رفع آنها برای بهترین عملکرد خودرو، سواری نرم، هندلینگ مناسب و مهمتر از همه پایداری ضروری است. در اینجا چند علامت خرابی کمک فنر آورده شده است:

 1. سواری ناهموار

اگر سواری احساس می ‌کند بسیار پرش می‌ شود، نشان ‌دهنده این است که استروت‌ ها یا کمک فنرها از کار افتاده‌ اند و مزاحمت‌ های جاده را به‌ طور مؤثری کاهش نمی ‌دهند. تجربه یک سواری ناهموار می تواند به این معنی باشد که مشکلی در مرطوب شدن دست اندازها وجود دارد که به این معنی است که کمک فنرها یا استروت ها کار خود را انجام نمی دهند. در چنین شرایطی، برای بررسی اینکه آیا شوک یا استروت‌ها فرسوده شده‌ اند، می ‌توان تست پرش انجام داد. به سادگی تمام وزن خود را روی کاپوت خودرو فشار دهید. تعداد دفعات پرش خودرو را رها کرده و بشمارید. اگر بیش از سه بار جهش داشته باشد، کمک فنر یا استروت های شما مشکل دارد.

 1. فرو رفتگی، خم شدن یا انحراف وسیله نقلیه

یکی دیگر از علائم خرابی بارز سیستم تعلیق را می توان در هنگام شتاب گیری، ترمزگیری یا پیچیدن مشاهده کرد. اگر وسیله نقلیه در هنگام شتاب گیری به عقب متمایل شود، یا هنگام ترمزگیری دماغه شیرجه بزند، یا در حین چرخش از یک طرف به سمت دیگر متمایل شود، کمک فنرها و استروت ها فرسوده شده و باعث از کار افتادن کامل سیستم می شود.

 1. ارتعاشات بیش از حد

وظیفه کمک فنرها جذب ضربه هایی است که هنگام عبور خودرو از روی دست اندازها و سطوح ناهموار جاده ایجاد می شود. اگر ضربه‌ ها از کار بیفتند، این لرزش‌ ها به داخل کابین راه پیدا می‌ کنند و یک سواری ناخوشایند ایجاد می‌کنند. این ارتعاشات روی فرمان نیز احساس می شود و می تواند مانع حرکت خودرو شده و باعث کشیده شدن خودرو به یک سمت، چرخش های غیرارادی و از دست دادن کنترل شود.

 1. نشت قابل توجه

اگر محفظه ضربه ‌گیر آسیب ببیند یا پس از استفاده طولانی مدت، آب ‌بندها فرسوده شوند، مایع هیدرولیک داخل شوک می‌ تواند شروع به نشت کند. نشتی باعث می شود سطح مایع هیدرولیک به حدی کاهش یابد که کمک فنر عملکرد خود را از دست بدهد. اگر مایع بیش از حد اطراف شوک‌ها پیدا کردید، فوراً آنها را تعویض کنید. توجه داشته باشید که یک لایه نازک از مایع می تواند روی شوک وجود داشته باشد، پس از اینکه پیستون تمام شد و مقداری پسماند باقی ماند. این طبیعی است و جای نگرانی نیست.

 1. سایش ناهموار لاستیک

یکی از وظایف کمک فنرها حفظ تماس لاستیک با سطح جاده است. اگر ضربه ها فرسوده شوند، لکه تماس لاستیک ناگهانی است و بنابراین تایرها به طور یکنواخت فرسوده نمی شوند. با این حال، ناهمواری لاستیک ها می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود، بنابراین بررسی کمک فنرها مهم است.

چیدمان فنرها و کمک فنرها می تواند بر اساس سیستم تعلیق و همچنین از جلو تا عقب خودرو متفاوت باشد. کمک فنرها را می توان جدا از فنرها نصب کرد یا با فنرها یکپارچه کرد. کمک فنرها با فنرهای یکپارچه به نام استراست هستند و معمولاً در سیستم های تعلیق نوع مک فرسون استفاده می شوند. پایه‌ها اجزای ساختاری تعلیق هستند زیرا وزن خودرو را تحمل می ‌کنند و همچنین مانند کمک فنرهای سنتی عمل می‌کنند. استرات ها به دلیل طراحی ساده و موثر بیشتر در چرخ های جلوی بسیاری از خودروهای مدرن استفاده می شوند.

انواع کمک فنر کدام است؟

کمک فنرها اجزای یکپارچه سیستم تعلیق هستند که بسیاری از ویژگی های مهم تعلیق و خودرو را دیکته می کنند. به همین دلیل است که می توان آنها را بر اساس دسته های مختلف طبقه بندی کرد. مهم ترین دسته بندی ها به شرح زیر است:.

بر اساس ساخت

کمک فنرهای خاص اجزای ساختاری وسیله نقلیه مانند یک پایه هستند و بنابراین ساختار می تواند بسته به نوع تعلیق متفاوت باشد. اساساً سه نوع کمک فنر وجود دارد که می توان آنها را بر اساس ساخت و ساز از هم متمایز کرد: فنری نشسته یا کویلورها، استرات ها و کمک فنرها. کمک فنرها دارای محفظه ای با پیستون هستند. این محفظه با نوعی مایع پر شده است که در برابر حرکت بازوی پیستون مقاومت می کند. پایه ها و کویلاورها دارای کمک فنر به عنوان جزء اصلی هستند اما ساختار آن متنوع است. آنها معمولاً فنرهای سیم پیچی به محفظه دارند.

تفاوت بین پایه‌ها و کویل ‌اورها در این است که پایه‌ها برای تحمل بارهای جانبی بزرگ ‌تر طراحی شده ‌اند و مستقیماً روی شاسی خودرو نصب می‌شوند. کویلورها معمولاً به جای کمک فنرهای معمولی استفاده می شوند و همچنین جایگزین فنرهای تعلیق کارخانه می شوند. مزیت این چیدمان قابلیت تنظیم ارتفاع سواری است. با تغییر طول فنر می توانید ارتفاع سواری خودرو را تغییر دهید. پایه‌ها را می‌ توان به انواع قابل تعمیر و غیرقابل تعمیر طبقه ‌بندی کرد که در آن انواع قابل تعمیر امکان تعویض اجزای جداگانه مانند فنرها و کمک فنرها را فراهم می‌کنند.

بر اساس طراحی

کمک فنرها را می توان بر اساس طراحی داخلی محفظه ای طبقه بندی کرد که انواع مختلفی از کمک فنرها را تولید می کند. رایج ترین انواع کمک فنرهای مونو تیوب و تیوب دوقلو هستند. کمک فنر های تک لوله ای دارای یک لوله هستند که در آن پیستون معلق است، در حالی که در طراحی لوله دوقلو دو محفظه خارجی و لوله داخلی وجود دارد. کمک فنرهای دو لوله معمولاً در وسایل نقلیه تجاری به دلیل ویژگی های مطلوب آنها استفاده می شود در حالی که طرح های تک لوله در کاربردهای ورزشی رایج است.

با توجه به قابلیت تنظیم

کمک فنرهای قابل تنظیم به کاربر این امکان را می دهد که کمک فنر را به روش های مختلف تنظیم کند تا با نیازهای دقیق خود مطابقت داشته باشد. کاربر می تواند میرایی فشرده سازی و برگشتی را تنظیم کند. این پارامترها نحوه واکنش کمک فنر هنگام کار را تعیین می کنند. با این حال، برای اینکه بتوانید ضربه ها را به طور موثر تنظیم کنید و نتایج مفیدی کسب کنید، به درک دقیقی از دستگاه نیاز دارید. برای اکثر افراد، کمک فنرهای غیر قابل تنظیم مناسب تر هستند.

برای خرید کمک فنر کیا موتورز با کارشناسان ما با شماره 09128451243 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

   به مکانیک نیاز دارید؟ تماس بگیرید!
   09128451243