خرید کمک فنر کیا موتورز

برای خرید کمک فنر کیا موتورز لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید. برای خرید این نوع کمک ها باید انواع کمک فنر را بشناسید.

در مطالب قبلی شما را با تعمیر کمک فنر روغن زده در تهران آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

خرید کمک فنر کیا موتورز

برای اینکه یک ماشین بر روی هر چیزی غیر از سطوح کاملاً صاف رانندگی کند، تمام سیستم های تعلیق اتومبیل ها حاوی دو مؤلفه اصلی هستند: فنر ها ، برای جذب فوری یک برآمدگی یا غرق شدن در جاده و کمک فنر.

این ها مانع از لرزش ماشین در فنر های خود می گردد که سواری راحت تری برای مسافران فراهم می کند و همچنین چرخ های ماشین را در تماس با جاده نگه می دارد.

خرید کمک فنر کیا موتورز

عملکرد کمک فنر

به عبارت ساده ، کمک فنر یک پمپ روغن می باشد. یک پیستون در یک سیلندر پر از روغن به بالا و پایین حرکت می کند. سیلندر دارای سوراخ های کوچکی در آن است که باعث می شود روغن از بین برود و به پیستون اجازه حرکت می دهد.

از آنجا که سوراخ ها کوچک هستند ، پیستون مقاومت در برابر فنر را فراهم می کند و ‘تند بودن’ طبیعی فنر را جذب می کند.

آیا کمک فنر می تواند نشتی دارد؟کمک فنر یک ‘واحد پوشش داده شده’ است که به این معنی است که نیازی به نگهداری خاصی ندارد.

با این حال ، با گذشت زمان، پوشش هایی که روغن جاذب را حفظ می کنند ممکن است از بین برود و باعث فرار روغن شود. اگر این اتفاق بیفتد ، کمک فنر معمولاً باید تعویض شود ، زیرا در صورت سقوط سطح روغن زیر یک نقطه خاص ، کار را متوقف می کنند.

آیا کمک فنر باید به صورت جفت تعویض شود؟ این امر بستگی به وضعیت دیگر کمک فنر دارد. اگر واحد جانبی راننده پوشیده شود ، بسیاری از گاراژها جایگزین واحد جانبی مسافر معادل آن می شوند.

آسیب در کمک فنر

یک اتومبیل با کمک فنر آسیب دیده بر روی دست انداز ها لغزش می کند ، و ممکن است صدای ضرب و شتم را بشنوید. همچنین ممکن است مانند یک قایق ‘باب’ بر روی برجستگی ها باشد.

کمک فنر ها عناصر مهمی برای ایمنی خودرو هستند. کمک فنر دستگاهی است که ارتعاشات و تکان هایی را که هنگام عبور چرخ از روی دست اندازها، چاله ها و سایر نواقص جاده رخ می دهد، می بندد.

کمک فنرها چرخ ها و فنرها را به شاسی متصل می کنند. همانطور که وسیله نقلیه حرکت می کند، فنرها با توجه به تغییرات سطح زمین جهش می کنند و در نتیجه لرزش در چرخ ها ایجاد می شود.

وظیفه کمک فنر این است که این تغییرات ثابت و ناگهانی در حرکت چرخ را صاف کند و یک سواری راحت ایجاد کند.

کمک فنر در تماس دائمی لاستیک ‌های خودرو با جاده کمک می ‌کند و در هنگام سر پیچ‌ها و ترمزگیری به چسبندگی بهینه کمک می‌کند.

انتخاب کمک فنر شما تا حد زیادی به شرایط و سبک رانندگی شما بستگی دارد. مسافران روزمره که به بزرگراه ها و جاده ها چسبیده اند، می توانند کمک فنرهای فولادی دولوله ای قابل اعتماد و بادوام را انتخاب کنند.

در کمک فنرهای دولوله کمک فنر دولوله ای به میرایی حساس به موقعیت و ضربه گیر دولوله ای حساس به میرایی شتاب تعبیه شده است.

این ها مزایای زیادی نسبت به کمک فنر های لوله دوقلو استاندارد دارند، مانند پاسخ سریع ‌تر میرایی، ایجاد راحتی بیشتر و می‌ توانند نسبت به کمک فنر های لوله دوقلوی کارخانه ارتقاء دهند.

برای کسانی که اغلب وسایل نقلیه خود را ردیابی می کنند یا روی سطوح بدون سنگفرش مانند اتومبیل های خارج از جاده و اتومبیل های مسابقه ای می روند، انتخاب بهتر کمک فنرهای تک لوله ای است.

این نوع کمک فنر ها می ‌توانند در شرایط رانندگی سخت ‌تر که در برنامه ‌های مسابقه ‌ای و خارج از جاده یافت می ‌شود، مقاومت کنند.

قیمت

قیمت کمک فنر هر چه عملکرد بالاتری داشته باشند می تواند بسیار زیاد باشد. شوک های لوله دوقلو معمولاً برای اکثر کاربران یک انتخاب جایگزین مقرون به صرفه است.

با این حال، کمک فنرهای لوله دوقلوی میرایی حساس به موقعیت و شتاب می ‌توانند گران ‌تر باشند، اما به دلیل عملکرد بهتری که ارائه می ‌دهند، ارزش هزینه اضافی را دارند.

کمک های تک لوله ای می توانند بسیار گران باشند اما در کاربردهای عملکردی ضروری هستند. کمک فنرها و پایه های سنگین نیز هزینه بیشتری دارند، اما برای کسانی که وسایل نقلیه بزرگتری دارند، انتخابی طولانی مدت و بادوام هستند.

انتخاب برند

اگر می خواهید کمک فنرهای با کارایی بالا داشته باشید، باید به دنبال بازارهای پس از فروش باشید زیرا جایگزینی OE بسیار محدود است. تولید کنندگان مختلف پیشنهادات مختلفی دارند که برای کاربران مختلف مناسب است.

همتاهای OE برای یک پایگاه کاربری گسترده طراحی شده اند و به هیچ برنامه خاصی پاسخ نمی دهند.

از طرفی، برندهای پس از فروش می توانند حتی برای منحصر به فردترین نیازهای کمک فنر راه حل هایی ارائه دهند.

ویژگی های ذکر شده در کنار هر برند می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام برند نیازهای کمک فنر شما را برآورده می کند.

انتخاب مواد

یکی دیگر از تغییرات کمک فنر که باید در نظر بگیرید، موادی است که از آن ساخته شده اند. ماده ای که شوک از آن ساخته شده است می تواند بر بسیاری از ویژگی های مهم مانند عملکرد، وزن و قیمت تأثیر بگذارد.

کمک فنرها در فولاد و آلومینیوم موجود هستند. کمک فنر های فولادی انتخاب های مقرون به صرفه ای هستند و طول عمر و عملکرد خوبی دارند.

با این حال، آنها سنگین تر هستند، قابل تنظیم نیستند و پس از استفاده طولانی مدت مستعد خوردگی هستند.

شوک های آلومینیومی سبک وزن هستند که به کاهش جرم فنر نشده کمک می کند و قابل تنظیم است که به کاربر اجازه می دهد ارتفاع سواری را تغییر دهد.

نشانه های کمک فنر کیا موتورز آسیب دیده

در زمان خرید کمک فنر کیا موتورز لازم است تا موارد بیشتری را مورد بررسی قرار دهید.

درک خرابی استروت ها یا کمک فنرها قبل از بروز مشکلات اساسی و رفع آنها برای بهترین عملکرد خودرو، سواری نرم، هندلینگ مناسب و مهمتر از همه پایداری ضروری است.

در اینجا چند علامت خرابی کمک فنر آورده شده است:

 1. سواری ناهموار

اگر سواری احساس می ‌کند بسیار پرش می‌ شود، نشان ‌دهنده این است که استروت‌ ها یا کمک فنرها از کار افتاده‌ اند و مزاحمت‌ های جاده را به‌ طور مؤثری کاهش نمی ‌دهند.

تجربه یک سواری ناهموار می تواند به این معنی باشد که مشکلی در مرطوب شدن دست اندازها وجود دارد که به این معنی است که کمک فنرها یا استروت ها کار خود را انجام نمی دهند.

در چنین شرایطی، برای بررسی اینکه آیا شوک یا استروت‌ها فرسوده شده‌ اند، می ‌توان تست پرش انجام داد.

به سادگی تمام وزن خود را روی کاپوت خودرو فشار دهید. تعداد دفعات پرش خودرو را رها کرده و بشمارید. اگر بیش از سه بار جهش داشته باشد، کمک فنر یا استروت های شما مشکل دارد.

 1. فرو رفتگی، خم شدن یا انحراف وسیله نقلیه

یکی دیگر از علائم خرابی بارز سیستم تعلیق را می توان در هنگام شتاب گیری، ترمزگیری یا پیچیدن مشاهده کرد.

اگر وسیله نقلیه در هنگام شتاب گیری به عقب متمایل شود، یا هنگام ترمزگیری دماغه شیرجه بزند، یا در حین چرخش از یک طرف به سمت دیگر متمایل شود، کمک فنرها و استروت ها فرسوده شده و باعث خراب شدن کامل سیستم می شود.

 1. ارتعاشات بیش از حد

وظیفه کمک فنرها جذب ضربه هایی است که هنگام عبور خودرو از روی دست اندازها و سطوح ناهموار جاده ایجاد می شود. اگر ضربه‌ ها از کار بیفتند، این لرزش‌ ها به داخل کابین راه پیدا می‌ کنند و یک سواری ناخوشایند ایجاد می‌کنند.

این ارتعاشات روی فرمان نیز احساس می شود و می تواند مانع حرکت خودرو شده و باعث کشیده شدن خودرو به یک سمت، چرخش های غیرارادی و از دست دادن کنترل شود.

 1. نشت قابل توجه

اگر محفظه ضربه ‌گیر آسیب ببیند یا پس از استفاده طولانی مدت، آب ‌بندها فرسوده شوند، مایع هیدرولیک داخل شوک می‌ تواند شروع به نشت کند.

نشتی باعث می شود سطح مایع هیدرولیک به حدی کاهش یابد که کمک فنر عملکرد خود را از دست بدهد.

اگر مایع بیش از حد اطراف شوک‌ها پیدا کردید، فوراً آنها را تعویض کنید.

توجه داشته باشید که یک لایه نازک از مایع می تواند روی شوک وجود داشته باشد، پس از اینکه پیستون تمام شد و مقداری پسماند باقی ماند. این طبیعی است و جای نگرانی نیست.

 1. سایش ناهموار لاستیک

یکی از وظایف کمک فنرها حفظ تماس لاستیک با سطح جاده است. اگر ضربه ها فرسوده شوند، لکه تماس لاستیک ناگهانی است و بنابراین تایرها به طور یکنواخت فرسوده نمی شوند.

با این حال، ناهمواری لاستیک ها می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود، بنابراین بررسی کمک فنرها مهم است.

چیدمان فنرها و کمک فنرها می تواند بر اساس سیستم تعلیق و همچنین از جلو تا عقب خودرو متفاوت باشد. کمک فنرها را می توان جدا از فنرها نصب کرد یا با فنرها یکپارچه کرد.

کمک فنرها با فنرهای یکپارچه به نام استراست هستند و معمولاً در سیستم های تعلیق نوع مک فرسون استفاده می شوند. پایه‌ها اجزای ساختاری تعلیق هستند زیرا وزن خودرو را تحمل می ‌کنند و همچنین مانند کمک فنرهای سنتی عمل می‌کنند.

استرات ها به دلیل طراحی ساده و موثر بیشتر در چرخ های جلوی بسیاری از خودروهای مدرن استفاده می شوند.

انواع کمک فنر کدام است؟

کمک فنرها اجزای یکپارچه سیستم تعلیق هستند که بسیاری از ویژگی های مهم تعلیق و خودرو را دیکته می کنند. به همین دلیل است که می توان آنها را بر اساس دسته های مختلف طبقه بندی کرد. مهم ترین دسته بندی ها به شرح زیر است:.

بر اساس ساخت

کمک فنرهای خاص اجزای ساختاری وسیله نقلیه مانند یک پایه هستند و بنابراین ساختار می تواند بسته به نوع تعلیق متفاوت باشد. اساساً سه نوع کمک فنر وجود دارد که می توان آنها را بر اساس ساخت و ساز از هم متمایز کرد: فنری نشسته یا کویلورها، استرات ها و کمک فنرها. کمک فنرها دارای محفظه ای با پیستون هستند.

این محفظه با نوعی مایع پر شده است که در برابر حرکت بازوی پیستون مقاومت می کند. پایه ها و کویلاورها دارای کمک فنر به عنوان جزء اصلی هستند اما ساختار آن متنوع است. آنها معمولاً فنرهای سیم پیچی به محفظه دارند.

تفاوت بین پایه‌ها و کویل ‌اورها در این است که پایه‌ها برای تحمل بارهای جانبی بزرگ ‌تر طراحی شده ‌اند و مستقیماً روی شاسی خودرو نصب می‌شوند. کویلورها معمولاً به جای کمک فنرهای معمولی استفاده می شوند و همچنین جایگزین فنرهای تعلیق کارخانه می شوند. مزیت این چیدمان قابلیت تنظیم ارتفاع سواری است.

با تغییر طول فنر می توانید ارتفاع سواری خودرو را تغییر دهید. پایه‌ها را می‌ توان به انواع قابل تعمیر و غیرقابل تعمیر طبقه ‌بندی کرد که در آن انواع قابل تعمیر امکان تعویض اجزای جداگانه مانند فنرها و کمک فنرها را فراهم می‌کنند.

بر اساس طراحی

کمک فنرها را می توان بر اساس طراحی داخلی محفظه ای طبقه بندی کرد که انواع مختلفی از کمک فنرها را تولید می کند. رایج ترین انواع کمک فنرهای مونو تیوب و تیوب دوقلو هستند. کمک فنر های تک لوله ای دارای یک لوله هستند که در آن پیستون معلق است، در حالی که در طراحی لوله دوقلو دو محفظه خارجی و لوله داخلی وجود دارد.

کمک فنرهای دو لوله معمولاً در وسایل نقلیه تجاری به دلیل ویژگی های مطلوب آنها استفاده می شود در حالی که طرح های تک لوله در کاربردهای ورزشی رایج است.

با توجه به قابلیت تنظیم

کمک فنرهای قابل تنظیم به کاربر این امکان را می دهد که کمک فنر را به روش های مختلف تنظیم کند تا با نیازهای دقیق خود مطابقت داشته باشد. کاربر می تواند میرایی فشرده سازی و برگشتی را تنظیم کند. این پارامترها نحوه واکنش کمک فنر هنگام کار را تعیین می کنند. با این حال، برای اینکه بتوانید ضربه ها را به طور موثر تنظیم کنید و نتایج مفیدی کسب کنید، به درک دقیقی از دستگاه نیاز دارید. برای اکثر افراد، کمک فنرهای غیر قابل تنظیم مناسب تر هستند.

اگر متوجه شده اید که سواری خودروی شما در چند ماه گذشته بدتر و بدتر شده است، بنابراین وقت آن رسیده است که کمک فنرهای خود را تعویض کنید. اما چگونه می دانید کدام یک برای شما مناسب است؟ آیا باید فقط با تعویض استاندارد پیش بروید یا باید به فکر ارتقاء به کارهای سنگین یا کمک فنر های عملکردی باشید؟ بیایید به گزینه های زیر نگاهی بیندازیم.

تعویض کمک های استاندارد

اینها تعویض استاندارد برای افرادی هستند که از وسیله نقلیه خود برای کارهای روزمره رانندگی مانند رفتن به محل کار، تهیه مواد غذایی و غیره استفاده می کنند. آنها برای ارائه یک سواری راحت و تکرار کمک فنرهای نصب شده در کارخانه طراحی شده اند. استفاده از یک معادل با کیفیت پس از فروش، رانندگی راحت و عمر طولانی را تضمین می کند.

تعویض کمک های سنگین

این خرید کمک فنر کیا موتورز برای حرفه ای طراحی شده اند که از وسیله نقلیه خود برای کار استفاده می کنند. نصب کمک فنرهای تعویض سنگین باعث می شود در هنگام بارگیری کامل خودرو، مانند بکسل یا حمل بار سنگین، کنترل بهتری انجام شود.

این کمک فنرها با استفاده از سوپاپ مخصوص، کنترل بهتری بر روی فنرهای به شدت فشرده می کنند. آنها برای وسایل نقلیه ای که بار را حمل نمی کنند یا بکسل نمی کنند، طراحی نشده اند، زیرا ممکن است سواری خشن تر از سوپاپ های مختلف ناشی شود.

پس دوست دارید در طول هفته به جنگل های شهری و در آخر هفته به مناطق دور افتاده بروید؟ اینجاست که کمک فنرهای خارج از جاده با کارایی بالا وارد عمل می شوند. این کمک فنرها می‌توانند مسیرهای سخت خارج از جاده را تحمل کنند و امکان سفر طولانی‌تر و میرایی بهتر وسایل نقلیه بالا را فراهم کنند و همچنین برای رانندگی روزانه مناسب هستند. برخی از این کمک فنرها دارای مخازن راه دور هستند، بنابراین ممکن است نیاز به تغییرات کوچکی برای محافظت از آنها باشد.

تعویض عملکرد

خودتان را به عنوان یک راننده مسابقه آخر هفته می بینید و به دنبال عملکرد نهایی در پیست هستید؟ کمک فنرهای عملکردی برای شما هستند! این کمک فنرها با در نظر گرفتن عملکرد رانندگی سوپاپ دار هستند. نکته منفی این است که سواری شما ممکن است وقتی که به پیچ‌ها حمله نمی‌کنید با 110% پر شده‌ها را تکان دهد.

تعویض کویل اور

اینها برای وسایل نقلیه پرفورمنس هستند و گزینه ای بدون مصالحه برای همه حملات در مسیر ارائه می کنند. این کمک فنرها کاملاً قابل تنظیم هستند و به شما امکان می دهند میرایی کمک فنر را مطابق با نیازهای خاص خود تنظیم کنید. اگر به دنبال این نوع کمک فنر هستید، بهتر است شرکتی را که دارای گواهینامه قوانین طراحی استرالیا (ADR) مربوطه است، ردیابی کنید، در غیر این صورت نصب آنها در وسیله نقلیه شما غیرقانونی خواهد بود.

پس کدام نوع کمک فنر برای شما مناسب است؟ این به سبک رانندگی و آنچه که از سیستم تعلیق خود به دنبال آن هستید برمی گردد. برای اکثر مردم، گزینه‌ های تعویض استاندارد از شرکت ‌های پس از فروش با کیفیت، بیش از وظیفه نگه‌ داشتن لاستیک‌های شما در جاده‌ها است. اگر قصد دارید وسیله نقلیه خود را به دلایل تجاری یدک بکشید یا از آن استفاده کنید، یا وسیله نقلیه خود را از جاده به سمت بوته یا پیست ببرید، کارهای سنگین یا تعویض های عملکردی بیشتر در کوچه شما خواهد بود.

کمک فنر و سیستم تعلیق از جمله مهم ترین قطعات خودروی شما به حساب می آیند. با اینکه ممکن است خیلی به زمان تعویض آن ها توجه نکنید اما باید بدانید که آن ها هم مانند سایر قطعات می توانند آسیب ببینند و پوسیده شوند.

انتظار داشته باشید که بیشتر خرید کمک فنر کیا موتورز یا استروت ها بین 50000 تا 100000 مایل دوام داشته باشند. پس میانگین هزینه تعویض کمک فنرها و تسمه های خودرو در صورت خراب شدن چقدر است؟

اهمیت کمک فنر ها و استروت ها

اولین چیزی که باید درک کنید اهمیت کمک فنر ها و استروت ها و اینکه چرا دقیقاً باید آنها را تعویض کنید است. اکثر وسایل نقلیه مدرن امروزی دارای فنر در جلو و کمک فنر در عقب هستند.

با این حال، برخی ممکن است در همه جا دارای همان نوع باشند. استروت ها کل مجموعه تعلیق هستند در حالی که کمک فنر ها به عنوان بخشی از کل سیستم تعلیق عمل می کنند.

سیستم تعلیق خودروی شما دو عملکرد اصلی دارد.

عملکرد خودرو – اولاً، هندلینگ جاده را مدیریت می کند، به ترمزگیری کمک می کند و چرخش بدنه را در هنگام پیچیدن به حداقل می رساند. همه این موارد به اطمینان از ایمنی مسافران در حین رانندگی کمک می کند.

راحتی – ثانیاً، سیستم تعلیق راحتی راننده و سایر مسافران را به حداکثر می ‌رساند زیرا صدا، لرزش و کمک فنر‌ها را به حداقل می‌ رساند.

کمک فنر‌ها و استروت‌ها نقش مهمی در سیستم تعلیق خودروی شما دارند و باعث می ‌شوند فرسودگی و پارگی آن ‌ها نه تنها بر راحتی، بلکه بر ایمنی نیز تأثیر منفی بگذارد.

خرید کمک فنر کیا موتورز و استروت ‌های آسیب ‌دیده بر نحوه برخورد لاستیک‌ های خودرو با جاده تأثیر می‌گذارد که منجر به عملکرد ضعیف، تاب خوردن و چرخش بدنه خطرناک، ترمز ضعیف، و هندلینگ و نگه‌ داشتن نامناسب جاده می ‌شود.

هنگام تعویض استروت ها، این کار را به صورت جفت انجام دهید، حتی اگر فکر می کنید یکی از آنها هنوز خوب است. در غیر این صورت ممکن است مشکلات جدی در هندلینگ و سیستم تعلیق داشته باشید که می تواند باعث ایجاد شرایط رانندگی نا ایمن و حتی آسیب های گران قیمت شود.

قیمتی که برای تعویض استروت‌ ها می‌ پردازید بسته به برند استروت‌ها معمولاً KYB، مونرو، گابریل یا بیلشتاین، برند و مدل وسیله‌ ی نقلیه‌ تان، و محل انجام تعویض استروت‌ها، می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

در کشور های دیگر به طور متوسط، انتظار داشته باشید که چیزی بین 450 تا 900 دلار برای تعویض یک جفت استروت بپردازید. یک مونتاژ تکی استارت حدود 150 تا 300 دلار هزینه خواهد داشت، بنابراین شما فقط برای قطعات حدود 300 تا 600 دلار قیمت خواهید داشت. نیروی کار به تنهایی حدود 150 تا 300 دلار برای این جفت به شما باز می گرداند.

رفتن به یک نمایندگی خودرو برای تعویض تسمه می تواند هزینه قابل توجهی بیشتری داشته باشد و تقریباً می توانید از پرداخت حداقل 1000 دلار به عنوان هزینه تعویض معمولی بند جلو مطمئن باشید. برای این نوع خدمات، منطقی است که در اطراف خرید کنید و به طور ایده آل با یک مکانیک مستقل قابل اعتماد برای دریافت بهترین قیمت بروید.

شایان ذکر است که بالانس چرخ باید پس از نصب استروت های جدید انجام شود. بالانس دو چرخ 40 دلار به 80 دلار اضافه می کند و اگر هر چهار استروت تعویض شوند، بالانس چهار چرخ (80 تا 160 دلار) ضروری است.

مانند استروت ها، می خواهید کمک فنر ها را به صورت جفت تعویض کنید. هزینه تعویض کمک فنر ها کمی کمتر از استروت ها خواهد بود زیرا آنها معمولاً به پیچیدگی استروت ها نیستند.

میانگین کل هزینه تعویض یک جفت کمک فنر حدود 250 تا 580 دلار خواهد بود. کمک فنر انفرادی حدود 50 تا 140 دلار قیمت دارد، بنابراین قطعات به تنهایی بین 100 تا 280 دلار قیمت دارند. چند ساعت کار برای انجام کار 150 تا 300 دلار اضافی است.

در صورت نیاز به تعویض هر 4 کمک فنر (یا استروت)، به سادگی کل هزینه های فوق را دو برابر کنید تا یک تخمین بدست آورید.

به خاطر داشته باشید که هزینه برخی از وسایل نقلیه (به ویژه وسایل نقلیه لوکس مانند مرسدس بنز، آئودی، بی ام و یا لکسوس) بیش از حد متوسط ​​خواهد بود. همین امر در مورد خودروهای اسپورت یا سایر وسایل نقلیه ای که از سیستم های کمک فنر یا استرات پیشرفته تری استفاده می کنند، صدق می کند.

آیا می توانم کمک فنر ها یا استروت ها را خودم تعویض کنم؟

بستگی دارد. تعویض کمک فنر ها بسیار ساده است. سخت ترین قسمت مقابله با زنگ زدگی یا پیچ و مهره های احتمالی به دلیل قرار گرفتن آنها در معرض عناصر است. اما شما به راحتی می توانید چند صد دلار از هزینه تعویض کمک فنر معمولی صرفه جویی کنید.

استروت ها به صورت قطعات مجزا یا مجموعه کامل می آیند.

اگر فنر از استروت جدا باشد، برای برداشتن و نصب به کمپرسور فنری برای فشرده سازی فنر نیاز است. اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید، فنر بسیار فشرده می تواند شل شود و باعث آسیب تروماتیک شود.

تعویض استروت هایی که به عنوان مجموعه ارائه می شوند بسیار آسان تر است زیرا فنر بخشی از مجموعه است. یک جفت مجموعه استارت را می توان توسط مکانیک متوسط ​​ در کمتر از دو ساعت تعویض کرد.

اما اگر فنر جدا است، بهتر است به متخصصان اجازه دهید تا تعویض را انجام دهند.

اجزای سیستم تعلیق دومین ویژگی مهم خودروی شما هستند. آنها انتقال دهنده پیام بین لاستیک ها و موتور هستند که به شما اطمینان می دهند که خودرو همانطور که می خواهید حرکت خواهد کرد.

سیستم تعلیق تعیین می کند که آیا فرمان اتومبیل به خوبی می چرخد یا خیر. تصمیم می ‌گیرد که آیا اتومبیل شما در بالا رفتن از یک جاده شنی راحت است؟

با این حال، ممکن است در مورد تشخیص خرابی و یا سالم بودن کمک فنر‌ ها و استروت‌ها گیج شوید.

کمک فنر چیست؟

به خرید کمک فنر کیا موتورز خود به عنوان مدیر تعلیق فکر کنید. آنها سرعت فشرده شدن فنر شما را کنترل می کنند و به مدیریت گرمای تولید شده توسط سیال در کمک فنر های شما کمک می کنند.

کمک فنر های بزرگ، کمک فنر های کوچک، کمک فنر های عملکردی و انواع اقتصادی وجود دارند. همه آن ها کاربرد کمی متفاوت دارند اما همه تقریباً یک کار را انجام می دهند.

اگر به دنبال مقایسه سازندگان خرید کمک فنر کیا موتورز هستید، بسیاری جستجوی خود را با KYB vs Monroe یا Bilstein vs KYB آغاز می کنند، اما مارک های دیگر (Gabriel، Koni، FOX، Rancho) و غیره نیز ارزش توجه دارند.

استروت چیست؟

استروت ها بار سنگین سیستم تعلیق خودروی شما را تحمل می کنند. آنها را به عنوان افراد زیردست در نظر بگیرید، زیرا آنها وظیفه دارند وزن کامل گوشه خودروی شما را نگه دارند و به آن اجازه می دهند با شرایط جاده بالا و پایین برود.

با استفاده از پایه‌ ها، کمک فنر‌های شما معمولاً در داخل مجموعه استروت قرار می ‌گیرند، به طوری که فنر در حین کار معمولی فشرده می‌ شود. پایه ‌های شما مهم هستند، زیرا تقریباً تمام حرکات خودروی شما را هنگام پایین آمدن جاده کنترل می ‌کنند.

اگر در یک منطقه های خاصی زندگی می کنید یا بارها وسیله نقلیه خود را زیاد بار می کنید، باید هر 60 80 هزار مایل و حتی زودتر به پایه های خود نگاه کنید. هر چه بیشتر کار کنند، زودتر خراب می شوند.

کویل اور چیست؟

کویل اورها پایه هایی هستند که فنر در اطرافشان دارند و تا بالای آن حلقه می شود. تنها تفاوت در اینجا این است که کویل اوورها معمولاً قابلیت تنظیم بیشتری را در نحوه ارتفاع سواری، میرایی ارائه می دهند و همچنین به کاربر امکان می دهند فنرها را برای نرخ فنر سفارشی تر تغییر دهند.

در مجموع، سیستم تعلیق شما و خرید کمک فنر کیا موتورز مهم است، زیرا نحوه تعامل شما با ماشین و جاده پیش روی را کنترل می کند. مطمئن شوید که امروز آیا خودروی شما به کمک فنر، تسمه یا کویل اوور جدید نیاز دارد یا خیر.

اگر به دنبال تجربه رانندگی نرم و راحت هستید، بسیار مهم است که کمک فنرهای شما در شرایط خوبی باشند. کمک فنرها یا همان استروت ‌ها، که گاهی اوقات به آن‌ها گفته می‌ شود، بخش مهمی از سیستم تعلیق خودروی شما هستند.

کمک فنرها، همانطور که از نامشان پیداست، شوک ناشی از عیوب جاده‌ای مانند ضربه‌ ها و چاله‌ ها را جذب می ‌کنند تا لاستیک ‌های شما را محکم روی زمین نگه دارند. علاوه بر اطمینان از اینکه شما و مسافرانتان سواری نرمی دارید، برای ایمنی و محافظت از خودروی شما در برابر آسیب بسیار مهم هستند.

اما شوک های شما فقط قبل از اینکه شروع به فرسودگی کنند می توانند مقدار زیادی جذب کنند. در اینجا در ، ما همه علائمی را می شناسیم که باید به آنها توجه کنیم تا بفهمیم که آیا کمک فنرها فرسوده شده اند و نیاز به تعویض دارند.

کمک فنرها چه کار می کنند؟

قبل از اینکه بتوانید بررسی کنید که آیا کمک فنرهای شما فرسوده شده اند یا خیر، بهتر است بدانید دقیقا چه کار می کنند.

هنگامی که در حال رانندگی هستید، فنرها و سیستم تعلیق خودروی شما با چاله‌ها، سرعت ‌گیرها و انواع دیگر نقص‌ های جاده مواجه می‌ شوند. کمک فنرهای شما هرگونه برگشت و ضربه ناشی از این عیوب را مدیریت می کنند تا مطمئن شوند که لاستیک های شما با زمین تماس دارند و تجربه رانندگی راحت را برای شما به ارمغان می آورند.

شوک ها پمپ های روغنی کوچکی هستند که در داخل آن پیستونی وجود دارد که سیستم تعلیق و فنرها را کنترل می کند. همانطور که سیستم تعلیق ماشین شما بالا و پایین می رود، روغن پیستون پمپ می کند تا فنرها و سیم پیچ ها را کند می کند. حتی اگر با سرعت حرکت می‌کنید و سیستم تعلیق شما به سرعت حرکت می‌کند، کمک فنرهای شما با شرایط سازگار می‌شوند و با مقاومت با حرکت مقابله می‌ کنند و تجربه رانندگی نرمی را تضمین می‌کنند.

نحوه تشخیص فرسودگی کمک فنرها: علائمی که باید به دنبال آنها باشید

اکنون که می دانید کمک فنرهای شما چه کار می کنند، تشخیص علائم سایش و یادگیری نحوه تشخیص فرسوده شدن کمک فنرها آسان تر خواهد بود. اگر آنها آسیب ببینند یا فرسوده شوند، سیستم تعلیق شما به درستی کار نمی کند و لاستیک های شما به درستی روی جاده نمی نشینند. ممکن است در حین رانندگی متوجه برخی از علائم هشدار دهنده شوید، اما خوب است بدانید که باید مراقب چه چیزی باشید.

 • نشتی کمک فنر ها

این یکی از رایج ‌ترین نشانه ‌هایی است که نشان می‌دهد کمک های شما نشتی دارند، و تشخیص آن آسان است. به کمک فنرها و سیستم تعلیق نگاهی بیندازید، بررسی کنید که آیا روغنی را می بینید. اگر متوجه شدید، ایده خوبی است که از مشاوره حرفه ای استفاده کنید.

معمولاً یک کمک فنر نشتی باید فوراً تعویض شود و در بیشتر مواقع، به محض اینکه یکی رفت، بقیه کمک‌ کننده‌ها در مدت کوتاهی دنبال می ‌شوند. اگر می توانید، هر چهار مورد را به یکباره تعویض کنید زیرا یک تعویض می تواند هندلینگ ماشین شما را بدتر کند.

 • چه چیزی باعث نشتی در کمک فنرها می شود؟

برای خرید کمک فنر کیا موتورز لازم است بدانید که کمک فنرها پمپ های روغنی کوچکی هستند که داخل آن یک پیستون قرار دارد. آنها پر از روغن هستند و معمولاً یک میله دارند که از بالای شوک عبور می کند. بالای شوک دارای یک مهر و موم است که هرگونه نشتی را متوقف می کند، اما ممکن است آسیب ببیند و روغن به مرور زمان نشت کند. روغن برای خنثی کردن دست اندازهای جاده حیاتی است و اگر به طور کامل تمام شود کمک فنر ها از کار خواهند افتاد.

 • لاستیک های ناهموار

کمک فنرهای شما به ثابت نگه داشتن لاستیک های شما در جاده کمک می کند. اگر آنها به درستی کار نکنند، لاستیک های شما به طور ناهموار فرسوده می شوند. اگر ساییدگی ناهموار باعث ایجاد لکه های طاس روی لاستیک های شما شده باشد، این نشانه ای است که به راحتی قابل مشاهده است و حتی بیشتر آشکار است.

اگر متوجه ساییدگی ناهموار لاستیک یا نقاط طاس شدید، خودرو را نزد یک مکانیک واجد شرایط ببرید. اگر به رانندگی با لاستیک های معیوب ادامه دهید، می توانید جریمه شوید و از گواهینامه خود امتیاز بگیرید.

 •  ارتعاش و لرزش

اگر در حال رانندگی هستید و لرزش های بدی دریافت می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که شوک های شما فرسوده شده باشند. ارتعاشات زیادی را از طریق فرمان احساس خواهید کرد. آنها معمولاً به دلیل خروج مایع از آب بندی پیستون ایجاد می شوند که باعث می شود شوک ها نسبت به حرکات تعلیق بیش از حد واکنش نشان دهند.

اگر شروع به احساس لرزش از طریق فرمان کردید، شوک های خود را در یک گاراژ محلی بررسی کنید.

 •  توقف بیشتر طول می کشد

این یکی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن کمک فنر معیوب است، زیرا به طور طبیعی در حین رانندگی متوجه آن خواهید شد. چند دلیل وجود دارد که توقف خودروی شما بیشتر طول می کشد، اما ضربه های آسیب دیده یکی از دلایل اصلی است.

اگر کمک فنر ساییده شده باشد، می تواند باعث سرریز روغن شود. حرکت پیستون می تواند از کنترل خارج شود، به این معنی که کمک آنطور که باید سریع کار نمی کند و توقف خودرو به زمان بیشتری نیاز دارد.

 • لرزش فرمان، ریپ زدن

باز هم، این یک روش آسان است زیرا هنگام رانندگی متوجه آن خواهید شد. اگر سیال موجود در کمک فنر در حال عبور از مهر و موم باشد، هنگامی که ماشین را می‌ چرخانید یا متوقف می ‌کنید، نشت می ‌کند و باعث حرکت شدید پیستون می‌ شود. این بدان معنی است که وسیله نقلیه شما ممکن است هنگام استفاده از ترمز منحرف شود و گاهی اوقات به جلو خم شود.

همین مسئله همچنین می‌ تواند باعث شود ماشین شما به یک جهت متمایل شود، به این معنی که وقتی فرمان را حرکت می‌ دهید به آن سمت منحرف می‌شود. این می تواند یک مشکل جدی باشد، به خصوص در هوای مرطوب، بنابراین در اسرع وقت آن را بررسی کنید.

 • صدای ضربه

کمک فنرها در هر انتها دارای بوش هستند. آنها از لاستیک ساخته شده اند و به راحتی می توانند ترک بخورند، کمک فنر شما را بی ثبات کرده و از عملکرد صحیح آن جلوگیری می کنند. در بیشتر مواقع، وقتی بوش شکسته می ‌شوید، وقتی از روی سرعت‌ گیر یا چاله عبور می‌ کنید، ماشین شما صدای تق تق یا ضربه زدن به شما می ‌دهد.

کمک فنر شما ممکن است مشکلی نداشته باشد، اما اگر صدای تق تق می ‌شنوید، در جای خود ثابت نمی ‌ماند و می ‌تواند باعث آسیب بیشتر شود. عاقلانه است که آن را بررسی کنید و در اسرع وقت بوش را تعویض کنید.

 •  سواری های ناهموار

شما به سختی متوجه می شوید که کمک فنرهای شما به درستی کار می کنند. آنها همیشه سخت کار می کنند تا ضربه هر دست انداز و چاله ای را که برخورد می کنید کاهش دهند و لرزش های ایجاد شده را کاهش دهند. اما اگر فرسوده یا فرسوده شده باشند، به سرعت در مورد آن باخبر خواهید شد زیرا شروع به احساس کردن هر ضربه ای در جاده می کنید.

اگر این اتفاق افتاد، سایر علائم ساییدگی و پارگی را بررسی کنید و سپس کمک فنر های خود را توسط یک مکانیک واجد شرایط بررسی کنید

اگر کمک فنرهای شما فرسوده شده اند چه باید کرد؟

اینها علائم اصلی برای تشخیص فرسوده شدن کمک فنرها هستند، اما با وجود تمام دست اندازهاها و چاله های موجود در جاده ها، به سرعت متوجه خواهید شد که آیا کمک فنرها فرسوده شده اند یا خیر. اجتناب ناپذیر است که آنها به مرور زمان فرسوده شوند و نیاز به تعویض داشته باشند، و عاقلانه است که هرچه سریعتر آنها را جایگزین کنید. مشکلاتی که کمک فنرهای فرسوده می تواند ایجاد کند ممکن است به خودروی شما آسیب بیشتری وارد کند و به طور بالقوه باعث تصادف شود.

اگر فکر می ‌کنید کمک فنر‌های شما نیاز به تعویض دارند، همیشه توصیه می‌شود هر چهار ضربه‌گیر را به طور همزمان تعویض کنید. تعویض کمک فنر منفرد می تواند باعث کنترل بدتر از یک کمک فنر فرسوده شود. اگر نمی ‌توانید هر چهار را به طور همزمان تعویض کنید، توصیه می‌ کنیم کمک فنر را از همان انتهای خودرو با ضربه‌گیر فرسوده تعویض کنید تا هندلینگ مساوی داشته باشید.

ما همیشه توصیه می کنیم وسیله نقلیه خود را برای تعمیر به گاراژ ببرید، مگر اینکه مکانیک واجد شرایطی باشید یا تجربه و مهارت تعویض کمک فنرهای خود را داشته باشید. آنها می توانند مشکل را تأیید کنند و با خیال راحت تعمیرات را انجام دهند.

برای خرید کمک فنر کیا موتورز با کارشناسان ما با شماره 09128451243 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *