چه زمان باید به فکر تعمیر کمک فنر خودرو باشیم

تعمیر کمک فنر خودرو

برای تعمیر کمک فنر خودرو داشتن چه اطلاعاتی می توانید برایتان مفید باشد؟ چه زمان بهتر است تا کمک ها را تعویض یا تعمیر کنیم؟

در مطالب قبلی شما را با عواملی که موجب خرابی کمک فنر پژو می شود، آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

زمان تعمیر کمک فنر خودرو

انتظار می رود حداقل بعد از چهار یا پنج سال تعویض یا تعمیر کمک فنر خودرو انجام شود، مگر اینکه وسیله نقلیه خیلی زیاد کار کرده و استفاده شود. این نیز برای کمک فنر ها و استراتژی های غیر معمول نیست تا 10 سال گذشته قبل از نیاز به جایگزینی بر روی وسیله نقلیه ای که بیشتر بر جاده های صاف رانده شده، انجام می شد.

تعمیر کمک فنر خودرو

از سوی دیگر، جاده های پر دست انداز با چاله های بسیار نشان می دهد که در سراسر جاده تکان ماشین باعث می شود سریع تر سایش در کمک فنر ها اعمال شود.

اغلب حمل بار سنگین و یا رانندگی بر روی جاده ها با دست انداز های عمیق و یا سنگ های بزرگ می تواند موجب آسیب به کمک فنر شود.

آب و هوای زمستانی و نمک جاده همچنین می تواند یک کمک فنر خودرو را بیشتر دچار مشکل کند و باعث پوسیدگی کمک ها شود.

به جای استفاده از مسافت پیموده شده تصمیم گیری در مورد تعمیر کمک فنر خودرو و یا تعویض ستون ها، از آنها به عنوان راهنمایی برای زمانی که کل تعلیق خود را برای پوشیدن بخشی، آسیب و نشت استفاده کنید. برخی از تولید کنندگان کمک فنر می گویند شما باید آنها را در 50،000 مایل تعویض کنید.

داشتن کمک فنر ها و قطعات تعلیق در 40،000 یا 50،000 مایل بازرسی می شود، و سپس هر ساله پس از آن، یک ایده بهتر است.

یک یا چند کمک فنر می تواند در نهایت بد باشد و در نهایت درست کار نکند. بسیاری از افراد نمی توانند تشخیص دهند که چه علائمی می تواند نشان دهنده مشکلات کمک فنر باشد. در زیر شش مورد از نشانه های رایج ترین هستند که می تواند نشان دهد که شما یک کمک فنرمعیوب دارید.

صدای ضربه

فتن روی دست انداز ها و یا چاله ها اگر صدای زیادی را از خودرویتان بشنوید نشان دهنده این است که کمک فنر آسیب دیده است. این صدا می تواند صدای فنر ها باشد که به شاسی خودرو ضربه وارد می کند.

در انتهای هر کمک فنر بوش های پلاستیکی قرار دارد. اگر این بوش ها دچار پوسیدگی و یا ترک شوند موجب بروز صدا می شود و لازم است تا به فکر تعویض کمک ها باشد.

لرزش

کمک فنر دارای سوپاپ ها و مهر و بست های پیستون در داخل آن است. اگر یکی از آنها بیش از حد پوسیده شود، جریان مایع کنترل نخواهد شد، و از طریق مهر و موم پیستون حرکت می کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، فرمان هر بار که بیش از یک ضربه تکان می خورد، بدون توجه به اینکه چقدر بزرگ یا کوچک است، ارتعاش پیدا می کند.

نشت مایع

بدنه کمک فنر برای محافظت از نشت دارای پوشش است. بعد از مدتی، این پوشش ها شروع به نشت مایع در امتداد بدنه کمک فنرمی کنند تا زمانی که روی زمین بچکد.

اگر کمک ها بیش از حد روغن از دست بدهند نمی توانند به درستی عمل کنند.

منحرف شدن

اگر در زمانی که می پیچید پدال ترمز را فشار دهید، ممکن است خودرو منحرف شود و یا صدایی از کمک ها بشنوید. هنگامی که کمک فنر خراب باشد، وزن ماشین شما در پیچ در جهت مخالف قرار می گیرد.

در این حالت خودرو منحرف می شود و ممکن است به زحمت بتوانید خودرو را در مسیر درست خود قرار دهید.

واکنش ترمز ها کند می شود

اگر پدال ترمز را فشار می دهید اما خورو سریع عمل نمی کند و سرعت شما به کندی کم می شود ممکن است ایراد از کمک فنر ها باشد.

این مشکا از طول میله پیستون ناشی می شود که به اندازه کافی سریع توسط خودرو گرفته نمی شود. بنابراین ، خودرو برای انجام این کار به زمان بیشتری نیاز دارد.

پوسیدگی تایر

از آنجا که یک کمک فنر بد باعث می شود لاستیک های شما به طور ناهموار در جاده قرار بگیرند ، هنگام رانندگی روی آن ، ماشین شما شروع به لرزش می کند و تعادل درستی نخواهید داشت.

تنها قسمت های خاصی از تایر در تماس مستقیم با جاده قرار می گیرند و این امر به مرور موجب می شود تا ایین قسمت ها نسبت به سایر قسمت های تایر بیشتر دچار پوسیدگی شود.

قیمت تعمیر کمک فنر

اگر شما کشف کردید که شما یک کمک فنر خراب دارید، باید آن را در اسرع وقت تعویض کنید. از آنجایی که کمک فنر همیشه باید به صورت جفت تعویض شوند، انتظار می رود که در مجموع حدود 250 دلار به 580 دلار پرداخت کنند.

یک کمک فنر تنها از 50 دلار به 140 دلار هزینه خواهد داشت، بسته به مدل وسیله نقلیه خود را به منظور جفت، شما به 100 دلار به 280 دلار در قسمت های خود نگاه می کنید.

هزینه های کار مرتبط با تعویضی یک جفت کمک فنر جایی در محله 150 تا 300 دلار خواهد بود، بسته به نرخ ساعتی فروشگاه یا مکانیک و همچنین سهولت دسترسی به وسیله نقلیه خاص می باشد.

در حالی که این یک روش بیش از حد گران نیست، اطمینان حاصل کنید که کمک فنر به سرعت تعویض می شوند قبل از اینکه آسیب قابل توجهی بیشتر به وسیله نقلیه شما رخ دهد.

آیا می توانید با کمک فنر آسیب دیده رانندگی کنید؟

مگر در مواردی که یک فنر کاملاً از بین نرود ، معمولاً می توانید در مراحل اولیه پوسیدگی با آن رانندگی کنید ، اگرچه تعویض آن (و یکی در طرف دیگر محور) باید در اسرع وقت انجام شود. اما ، برخی از علائم برای شما فوریت بیشتری برای متوقف کردن رانندگی دارد. نشت مایعات و هرگونه علامتی که باعث کنترل کمتر رانندگی می شود ، باعث می شود تا زمانی که کمک های خود را تعویض کنید ، رانندگی را متوقف کنید.

نادیده گرفتن این امر می تواند شما و دیگران را در معرض خطر جدی قرار دهد در حالی که در جاده می تواند موجب شود تا کنترل خودرو را از دست بدهید.

برای تعمیر کمک فنر خودرو می توانید با کارشناسان ما با شماره 09128451243 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

      به مکانیک نیاز دارید؟ تماس بگیرید!
      09128451243