برای تعمیر کمک فنر روغن زده چه کاری باید انجام دهید؟ چه فاکتور هایی را باید در انتخاب یک تعمیرگاه مناسب مورد توجه قرار دهید؟

در مطالب قبلی شما را با زمان تعمیر کمک فنر خودرو آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص تعمیر کمک فنر اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

تعمیر کمک فنر روغن زده

اگر قصد تعمیر کمک فنر را دارید لازم است بدانید که کمک ها را حتما باید افراد متخصص و دوره دیده تعمیر کنند و شما خودتان به تنهایی نمی توانید ایین کار را انجام دهید. بنابراین اگر قصد تعمیر این قطعات را به تنهایی دارید باید بگوییم که بهتر است این را را انجام ندهید، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید و مراحل زیر را با حضور او انجام دهید. همچنین می توانید از خدمات تعمیر کمک فنر براتی استفاده کنید.

بعضی اوقات مشکل از کمک فنر آسیب دیده نیست بلکه یک یا چند مؤلفه است.

این مشکل می تواند از کمک فنر ، بوشینگ ، پیستون ، بست ها یا هر قسمت دیگر باشد.

بیشتر این اجزا ها را می توان درست کرد.

شما علاوه بر این نیاز به خرید کیت بازسازی کمک فنر دارید.

در اینجا چگونگی تعمیر کمک فنر آورده شده است.

با پیدا کردن یک سطح صاف جهت پارک کردن ماشین خود شروع کنید. از جک ایستاده استفاده کنید تا با خیال راحت آن را بلند کنید و چرخ ها را بردارید. بعد ، این مراحل را دنبال کنید.

کمک فنر روغن زدهنحوه تعمیر یک کمک فنر به مرحله به مرحله

مرحله 1: جداسازی

کمک فنر را جدا کنید. آن را از هم جدا کنید تا میزان آسیب و سایش را ارزیابی کنید. این مؤلفه ها را بررسی کنید: بوش ، سیل ها ، پیستون و پیچ ها. روغن فشرده سازی را نیز تخلیه کنید.

مرحله 2: تمیز کردن اجزا

تمام قطعات را جدا کنید بشویید و صبر کنید تا خشک شود. در این صورت بازرسی از آسیب و همچنین کار با آنها آسان تر خواهد بود.

مرحله 3: جایگزینی اجزای آسیب دیده

اجزای آسیب دیده را بررسی نمایید. این قسمت  را تعویض خواهید کرد. قطعاتی که دچار پوسیدگی و سایش نشده اند را لازم نیست تا تعویض کنید.

شما می خواهید هزینه های خود را پس انداز کنید ، و این شامل دانستن این است که چه بخشی را باید دور بیندازید و دوباره از چه چیزی استفاده کنید.

مرحله 4: مونتاژ و نصب کمک فنر

این قسمت بازسازی کمک ها می باشد. هر یک از بخش ها را به درستی مناژ و نصب کنید، مراقب باشید تا سایر اجزا آسیب نبینند.

باید روغن جدیدی به کمک فنر ها اضافه کنید.

مرحله 5: آزمایش و تنظیم

بعد از مونتاژ کمک ها، اکنون زمان آن رسیده است که آن را آزمایش کنیم.

نیرو را در یک انتهای کمک فنر اعمال کنید و به عکس العمل آن دقت کنید. کمک فنر باید به آرامی به حالت اول بازگردد.

اگر به سرعت برگردد ، لازم است تا دوباره آن را بازسازی و تعمیر کنید.

نتیجه

رفع ایراد کمک فنر به اندازهای که ممکن است فکر کنید پیچیده نمی باشد.

این قطعه دارای یک طراحی ساده با تنها چند قسمت برای مونتاژ است.

صرف نظر از اینکه شما تصمیم به انجام تعمیر را گرفته اید یا می خواهید از خدمات تعمیر کمک فنر روغن زده استفاده کنید، تعمیر کمک فنر همیشه ارزان تر از خرید یک مورد جدید است.

با این حال ، برخی از پوسیدگی ها و آسیب ها قابل تعمیر نیستند و نیاز به تعویض کل کمک فنر دارند.

آیا کمک فنر روغن زده خطرناک است؟

کار کمک فنر در وسایل نقلیه، دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد کمک فنر های عادی در رانندگی روزانه درست باشد. کمک های فنر اثرات زمین نا هموار و همچنین حرکت نا منظم را که به دلیل فنر تایر رخ می دهد ، تضعیف می کند.

اگر فنر شما در حال نشت است ، احتمالاً مایعات هیدرولیک نشت می کند. کمک فنر شما احتمالاً از یک سیلندر پر از سیال با پیستون کشویی در داخل آن ساخته شده است.

پیستون انرژی را از طریق اصطکاک جذب می کند، که هنگامی که مایع هیدرولیک بر روی آن فشار می یابد و حرکت آن را کند می کند. کمک فنر نشتی کننده خراب است زیرا مایع هیدرولیکی کمتری دارد ، از این رو با گذشت زمان ، اصطکاک چسبناک کمتری فراهم می کند. کمک فنرهای نشتی باید بلافاصله توسط سرویس اتومبیل لی هیل مورد بازرسی قرار بگیرند و جایگزین شوند.

عواقب کمک فنرهای معیوب وجود دارد. از آنجا که کمک فنرها باعث صاف شدن درایو می شوند، بسیاری از مردم فکر می کنند که کمک فنرهای معیوب لزوماً نیازی به تعویض ندارند. از این گذشته ، آنها در هنگام رانندگی چند برجستگی ندارند. در واقعیت ، رانندگی با جاذب های معیوب می تواند بسیار خطرناک باشد.

هر دست انداز می تواند ماشین را از تعادل خارج کند و آن را از کنترل خارج نماید. رفتن به مسیرهای سخت و پُر دست انداز ، چاله ها یا حتی سرعتگیر می تواند به راحتی باعث تصادف در زمان رانندگی شود. اگر یک فنر در حال نشت باشد ، آسیب دیده است و باید بلافاصله جایگزین شود. به علاوه ، شما یک سرمایه گذاری عظیم در لاستیک های خود دارید. یک کمک فنر معیوب می تواند باعث سایش فوری و پرهزینه بر روی لاستیک ها شود. تبدیل یک تعویض کمک فنر به یک کار تعمیر بسیار بزرگتر است.

چه مدت کمک فنر ها و استروها عمر می کنند؟

دوام کمک فنر به عوامل زیادی بستگی دارد. شما می توانید به کمک فنر یا استرادی مانند کفش فکر کنید. اگر فقط آخر هفته ها را برای رفتن به بازار بپوشید ، آنها بسیار طولانی تر از کفشی هستند که روزانه آنها را می پوشند.

این بدان معناست که اگر مایل کمتری رانندگی کنید ، در جاده های صاف رانندگی کنید ، مانند سرعت مسابقه رانندگی نکنید و وزن زیادی را در وسیله نقلیه خود حمل نکنید ، کمک فنر های شما بیشتر طول عمر خواهد داشت.

به طور متوسط می توانید انتظار داشته باشید که کمک فنر ها /استرادهای شما حدود 10 سال دوام داشته باشند. اگر واقعاً از ماشین خود مانند یک اسب بخار استفاده کرده اید ، احتمالاً 5 سال است که می توانید انتظار دوام آن ها را داشته باشید. این بدان معناست که برای یک راننده با متوسط میزان رانندگی​​، 7 یا 8 سال حداکثر امید بیشتر کمک فنر ها است.

نکات مهم

اگر شما بسیار بی تجربه هستید و می خواهید با اطمینان بدانید که وسیله نقلیه شما به این قسمت های مهم احتیاج دارد ، همیشه می توانید به این مجموعه در آزمایشگاه اتومبیل اعتماد کنید.

ما خوشحال خواهیم بود که وضعیت کمک فنر ها و فنر های شما را ارزیابی کنیم و سپس برای شما توضیح دهیم که چه چیزی را می بینیم و چه چیزی را توصیه می کنیم و چرا. شما می توانید برای تمام نیازهای مراقبت از اتومبیل خود به تیم ما اعتماد کنید.

اهمیت وجود کمک فنر در خودرو

امروزه اکثر اتومبیل ها و SUV دارای کمک فنر در قسمت چرخ های جلو و عقب هستند.

شما همیشه می توانید کتابچه راهنمای خودرو را بررسی کنید ، که باید به شما بگوید وسیله نقلیه شما به چه چیزی مجهز است.

کمک فنرها یا فنر های کوتاه، شبیه کمک فنر هایی است که در چرخ های جلوی مشاهده می شود. استرودها در سیم فنر محصور شده و طرح های بسیار پیچیده تری هستند. این امر به این دلیل است که استرود ها بخشی جدایی ناپذیر از سیستم تعلیق جلو است.

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام یک را دارید، وسیله نقلیه خود را به تعمیرگاه بیاورید و ما جواب شما را خواهیم داد.

چرا به کمک فنر نیاز داریم؟

برخی از افراد هرگز کمک فنر یا استرود ها را تعویض نمی کنند زیرا صادقانه متوجه نمی شوند که آن ها فرسوده شده اند. نشانه های تعویض کمک فنر:

افتادگی انتهای جلو خودرو

وقتی از روی یک دست انداز عبور می کنید یا اگر ترمزها ترمز را کمی بیشتر فشار دهید، آیا قسمت جلوی خودرو پایین می آید؟

از طرف دیگر، هنگامی که شما از یک جاده خارج می شوید و عقب خودرو به سمت بیرون متمایل می شود؟ اینها نشانه هایی است که خرابی و فرسودگیی کمک ها را نشان می دهد.

نشتی داشتن

اگر با چراغ قوه نگاه کنید، می توانید به کمک فنر ها و استروهای خود نگاهی بیندازید. آیا می بینید که مایع (معمولاً به رنگ قهوه ای) در قسمت پایین کمک فنر نشتی داده است؟ در حالی که ممکن است در جای دیگری نشتی داشته باشید تمامی قسمت ها را بررسی کنید، این نشت مایعات باید مستقیماً به پایین بیاید و تمام قسمت های ریخته شده را به صورت نقطه ای روغنی نکند.

ممکن است برخی از مکانیک ها قسمت هایی را روغنی کنند و به شما بگویند که کمک فنر شما نشتی می دهد و لازم است تا حتما آن را تعویض کنید. اگر این طور بود قسمت روغنی را با دستمال پاک کنید سپس تا خانه رانندگی کنید اگر واقعا کمک فنر نشتی داشته باشد باز هم باید همان مناطق روغنی شوند.

سواری نا متعادل

اگر شما در زمان رانندگی به خوبی تعادل ندارید و کنترل خودرو را از دست می دهید این احتمال وجود دارد که مشکل از کمک ها باشد.

یکی از روش هایی که می توانید تشخیص دهید که کمک ها سالم هستند یا خیر این است که به جلوی کاپوت خودرو فشار وارد کنید اگر بیش از 2 بار جلوی خودرو بالا و پایین شد نشان دهنده این است که کمک ها آسیب دیده اند و لازم است تا به فکر تعویض کمک فنر باشید.

برای تعمیر کمک فنر روغن زده با کارشناسان ما با شماره 09128451243 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *