چطور متوجه شویم که کمک فنر آسیب دیده است؟

چطور متوجه شویم که کمک فنر آسیب دیده است؟

کمک فنر

چطور متوجه شویم که کمک فنر آسیب دیده است؟

بازدیدها : 135 بازدید

همانطور که می دانید عملکرد کمک فنر خودرو باعث می شود لرزش و تکان هایی که به خودرو وارد می شود جلوگیری شود. در مقالات قبل شما را با نکات مهم در مورد کمک فنر و همچنین مشخصات کمک فنر در اتومبیل آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه آزمایش سلامت کمک فنر اطلاعات بیشتری به دست آورید.

برای اینکه خودروی شما در هنگام حرکت لرزش و تکان اضافی نداشته باشد و استوار و ایمن حرکت کند باید از کمک فنر خوبی برخوردار باشد. کمک فنر نیز مانند سایر قطعات خودرو خراب و فرسوده می شود و به تعویض نیاز دارد. چک کردن کمک فنر نو و کار کرده بسیار مهم است تا اطمینان پیدا کنید که خودروی شما سالم است.

مرحله اول- رانندگی کنید.

سوار خوروی خود شوید و مانند روز های عادی رانندگی کنید. وقتی داخل خودرو نشستید با دقت گوش کنید تا ببینید آیا عقب خودرو جیر جیر می کند یا خیر. یکی از نانه های خرابی کمک فنر این است که از عقب خودرو صدای جیر جیر بشنوید مخصوصا وقتی خودرو تحت فشار است. هنگامی که از روی دست انداز ها عبور می کنید به حرکات و عکس العمل خودرو توجه کنید و لرزش خودرو را در این حالت چک کنید. اگر خودرو بیش از حد دچار لرزش و تکان می شود به این معنی است که کمک فنر خودروی شما اسیب دیده است.

در ادامه مقالات شما را با روش های دیگری برای چک کردن سلامت کمک فنر آشنا خواهیم کرد تا از سلامت خودرویتان به نحو احسنت اطمینان حاصل کنید و بتوانید خودتان تشخیص دهید که آیا کمک فنر شما آسیب دیده است یا خیر.

همانطور که می دانید فروشگاه براتی ارائه دهنده بهترین انواع کمک فنر خودرو است و شما می توانید با قیمتی مناسب کمک فنر مورد نیاز خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *