نکات مهم در مورد کمک فنر

نکات مهم در مورد کمک فنر

کمک فنر

نکات مهم در مورد کمک فنر

بازدیدها : 124 بازدید

به طور کلی کمک فنر عبارتی است که نه تنها برای در خودرو ها شنیده می شود و جزو لوازم خودرو محسوب می شود در هواپیماها، کشتی ها و حتی تجهیزات نظامی نیز کاربرد دارد. به طور کلی کاربرد کمک فنر عبارت اند از جلوگیری از انواع شوک ها و همچنین کاهش و تعدیل لرزش های وارده.

وجود کمک فنر در خودرو بسیار حیاتی است هنگامی که بدنه اتومبیل متحمل فشار ناگهانی می شود کمک فنر لرزش ها و حرکات ناگهانی خودرو را کنترل می کند. به طور کلی کمک فنر چه در خودرو ها و چه در سایر وسایل نقلیه مانند هواپیما بسیار ضروری است. تصور کنید که هواپیمایی در هنگام فرود آمدن کمک فنر نداشته باشد و ضرباتی که به هواپیما در هنگام فرود وارد می شود تعدیل نیابد. بی شک این شرایط بسیار خطرناک خواهد بود مطمئنا دیگر با کاربرد کمک فنر آشنا شده اید. امروزه اَکسل و سیستم تعلیق های مختلفی ساخته می شوند. با مطالعه مقالات قبل می توانید اطلاعات بسیار مفیدی در مورد مشخصات کمک فنر در اختیارتان قرار دادیم، در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مشخصات کمک فنر به دست آورید.

آیا می دانید چه زمان باید کمک فنر را تعویض کنید؟

هنگامی که کمک فنر خودروی شما به خوبی جلوی لرزش های وارده را نگیرد و همچنین نشتی داشته باشد. مهم نیست چقدر کمک فنر آسیب دیده باشد و کار سخت به نظر برسد اگر کمی مهارت داشته باشید می توانید با یک آچار مخصوص سفت کردن فنر و همچنین پیچکشتی، کمک فنر را تعویض کنید. می توانید بهترین کمک فنر ها را از فروشگاه براتی ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین کمک فنر ها خریداری کنید.

 

آشنایی با خرابی های کمک فنر

  1. میل پیستون در ابتداری تراکم و فشار آزادانه حرکت کند.
  2. نشتی و چکه کردن کمک فنر
  3. نشانه های خرابی کمک فنر
  4. هندلینگ نا درست و بی کیفیت
  5. افزایش صدای خرابی
  6. صدا های غیر معمول در هنگام رانندگی
  7. عدم راحتی در داخل کابین خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *