کمک فنر پژو

آیا می دانید چه مواردی می تواند باعث خرابی کمک فنر پژو شود؟ برای تعمیر کمک فنر پژو چه مجموعه ای را انتخاب می کنید؟

در مطالب قبلی شما را با بهترین مرکز تعمیر بالن پرادو آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

طول عمر کمک فنر ‌های شما، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینها شامل زمینی است که اغلب در آن سفر می کنید، شرایطی که در آن رانندگی می کنید و حتی سبک رانندگی شخصی شما می باشد. خوشبختانه ما می دانیم که چه چیزی می تواند سایش کمک فنر های شما را تسریع کند، به این معنی که وقتی از آنها آگاه شدید می توانید برای جلوگیری از این شرایط اقدام کنید.

  • 1. چاله ها

اگر شما در حال رانندگی در جاده های بد یا افتادن در چاله ها هستید، اغلب این باعث می شود که وسیله نقلیه خود را به طور مرتب دوباره ارتقا دهید و می تواند به کمک فنر های شما آسیب برساند.

کمک فنر پژو

  • 2. جاده های خاکی

هنگام سفر به جاده های خاکی، گرد و غبار زیادی در هوا تولید می شود. این ذرات شن و ماسه به مهر و موم کمک فنر های شما می رسند، آنها را آسیب می رساند و باعث می شود که مایع در داخل نشت کند.

  • گل و لای

گل به اجزای داخلی وسیله نقلیه شما، از جمله کمک فنر های شما وارد می شود. این کار به مهر و موم ها آسیب می رساند و باعث نشتی می شود. نشتی اثر ضربه های شما را کاهش می دهد زیرا توانایی آنها را در جذب ضربه کاهش می دهد.

شما می توانید به طور کامل کمک فنر خود را با اجتناب از این شرایط و همچنین به طور منظم چک کردن آنها و تمیز کردن هاب های چرخ ماشین خود را ارتقا دهید. کمک فنر های شما باید یک بار در سال حداقل یا به طور جزئی هر 20،000 کیلومتر بررسی شود.

کمک فنر ها، یا جذب کننده های ضربه بخشی از وسیله نقلیه هستند که مسئول حفظ راحتی می باشند. آنها یکی از دو توابع را انجام می دهند. اولا، آنها طراحی شده اند تا هر گونه ارتعاشات و ضربه ها را جذب کنند. ثانیا آنها در حفظ لاستیک ها در تماس با جاده ها در همه زمان ها کمک می کنند. این کمک در حفظ توانایی ترمز نیز موثر است.

انواع کمک فنر

سه نوع مشترک کمک فنر وجود دارد و همه آنها به اهداف مختلف برای وسایل نقلیه مختلف خدمت می کنند.

کمک فنر تلسکوپی معمولی

این نوع اساسی ترین نوع کمک فنر شماست و اغلب جایگزین شده است، نه به جای تعمیر زمانی که آن را آسیب دیده یا به پایان عمر خود رسیده است. این نوع کمک می تواند به هر دو تعلیق عقب و جلو وصل شود و خرید به طور عمده ارزان است.

کمک فنر Strut

در حالی که این نوع کمک فنر همان کار را به مانند دیگران انجام می دهد، Struts در واقع بخشی از سیستم تعلیق را جایگزین می کند که به این معنی است که آنها قوی تر ساخته شده اند تا بارهای و نیروهای بزرگتر را اداره کنند.

جذب کننده ضربه و کمک فنر نوع Strut در هر دو واحد مهر و موم شده و قابل تعمیر است. واحدهای مهر و موم شده طراحی شده اند که به طور کامل جایگزین شده اند، در حالی که با Recorphable (McPherson) Struts شما می توانید با کارتریج های جایگزین مناسب است.

کمک فنر پژو

کمک فنر اسپرینگ

نوع اسپرینگ نوع جذب کننده های کمک فنر کیفیت از هر دو نوع جذب کننده های تلسکوپی را به اشتراک می گذارد. خیلی شبیه Struts، یک کمک فنر اسپرینگ هر دو واحد تعلیق است. با این حال، آنها برای حفظ بارهای بزرگ به عنوان نوع Strut ساخته نمی شوند و پس از آسیب دیدن، شما باید کل واحد را جایگزین کنید.

بهترین زمان تعویض کمک فنر ها

ساده ترین پاسخ به این سوال این است که آیا آنها آسیب دیده یا پوسیده شده اند و سواری شما دچار اختلال شده است یا خیر؟ در اینجا چند راه برای بررسی خوردگی و نشت کمک فنر ها وجود دارد.

مرحله 1

استحکام و استقرار استرورت ها و ستون  ها را بررسی کنید. این جایی است که کمک فنر شما به ماشین متصل است و هنگامی کاپوت باز است، قابل مشاهده است.

اگر لرزش یا سر و صدا از استروت ها وجود داشته باشد، می تواند نشانه ای از مشکل است.

مرحله 2

چارچوب های کمک فنر را بررسی کنید. آیا روغن یا خوردگی قابل توجه در این قسمت وجود دارد؟ اگر اینطور است نشان دهنده این است که زمان تعویض کمک فنر ها فرا رسیده است.

مرحله 3

به عبارت دیگر، در خارج از قسمت، چارچوب کمک فنر را بررسی کنید. به دنبال هر قسمت پوسیده، زنگ زده یا آسیب های دیگر باشید. با بررسی این موارد می توانید به راحتی تشخیص دهید که آیا زمان تعویض کمک فنر رسیده است یا خیر.

اگر وسیله نقلیه شما بیش از 80،000 کیلومتر را طی کرده است، احتمال خوبی وجود دارد که کمک های شما ممکن است 100٪ کار نکنند. توصیه می شود که کمک های وسیله نقلیه خود را هر 20،000 کیلومتر تست کنید.

اگر از هر کدام از این علائم را در مورد سیستم تعلیق مشاهده کردید بهتر است تا هر چه زودتر به فکر تعویض کمک ها باشید.

هزینه تعویض کمک فنر چقدر است؟

ما اطلاعات زیادی در مورد هزینه های تعمیر داریم. چه زمان لازم است تا کمک فنر تعویض شود؟

قیمت متوسط ​​جایگزینی کمک فنر جلو در انگلستان 312 پوند است.

قیمت کل می تواند از 150 پوند به 650 پوند باشد.

قیمت متوسط ​​برای جایگزینی کمک فنر عقب در انگلستان 259 پوند است.

این قیمت از 130 پوند به 600 پوند متغیر است.

چه عواملی می تواند بر قیمت جایگزینی کمک فنر شما تاثیر بگذارد؟

کمک فنر شما جفت ها کار می کند، بنابراین ایده آل است که، هر دو آنها در همان زمان تعویض شود.

با این حال، اگر یکی از آن ها شکسته شود، یا به شدت آسیب دیده باشد، شما می توانید جایگزینی تنها طرف آسیب دیده را در نظر بگیرید.

بهتر است تا در این مورد با مکانیک خود مشورت کنید، زیرا آنها تجربه ای دارند که می دانند آیا ماشین شما در این مورد به خوبی عمل می کند یا اینکه آیا می تواند منجر به مسائل و مشکلات بیشتر شود یا خیر.

عملکرد کمک فنر خودرو چگونه است؟

کمک فنر بر روی ماشین شما نقش مهمی در راحتی کیفیت رانندگی دارد. این لوله گاز یا روغن پر شده، فشرده شده توسط یک پیستون، مسئول تصحیح گذرگاه خودرو بر روی هر ضربه، دست انداز یا چاله در جاده است.

قیمت ها همیشه بین گاراژها متفاوت خواهد بود، و قیمت های نمایندگی می تواند بسیار بیشتر باشد. خرید برای بهترین قیمت شما توصیه می شود، و شما همیشه باید سعی کنید از یک سرویس معتبر استفاده کنید.

زمان کار و قیمت تعویض کمک فنر چیست؟

انتظار می رود قیمت کار کمی گران تر باشد. برای کسانی که در کشور های دیگر هستند، نرخ ساعتی به میزان 78 پوند متوسط ​​و برای کسانی که در خارج هستند، 72 پوند است.

چه مدت تعویض کمک فنر طول می کشد؟

ما به برخی از زمان های متوسط ​​در سراسر صنعت نگاه کرده ایم. این که آیا شما جایگزین جفت جلو یا عقب، زمان گرفته شده در مورد همان میانگین بین 1.5 تا 4 ساعت است.

وقتی صحبت از امنیت خانواده می شود حاضر خواهید بود تا برای راحتی سرنشینان و امنیت بیشتر آن ها هر چقدر که لازم باشد هزینه کنید.

کمک فنر چیست؟

کمک فنر شما برای کنترل سلامت سیستم تعلیق طراحی شده اند. فنر ها از حرکت و تکان های سیستم تعلیق جلوگیری می کنند و در نتیجه کمک فنر موجب می شود تا لرزش های شدید وارد اتاقک خودرو نشود.

طراحی آن از یک پیستون ساده بهتر است. میله پیستون از طریق یک لوله سیلندر پر از مایع و گاز تحت فشار قرار می گیرد، این امر فقط مقدار صحیح مقاومت را فراهم می کند.

این اجازه می دهد تا تعلیق خود را دقیقا همان مقدار لرزش را در هنگام ضربه زدن به یک کمک فنر آن بدون هر گونه حرکت اضافی غیر ضروری کنترل کند.

تعلیق وسیله نقلیه شما بیشتر کار کمک فنر را انجام می دهند. کمک فنر ها و ستون ها سواری را بهبود می بخشد و راحتی را که موجب فشرده سازی فنر ها می شود، کاهش می دهد، بنابراین شما به راحتی می توانید رانندگی کنید.

فاصله های ترمز طولانی تر و یا واکنش های ناگهانی از طریق فرمان، تغییراتی است که می تواند ناشی از کمک فنر های پوسیده باشد.

همین امر مربوط به لاستیک های آسیب دیده است: اگر شما هیچ کدام از این مسائل را ندارید، کمک فنر ها ممکن است همچنان نیاز به توجه داشته باشند. Bushings – لاستیک و فلز ‘بالشتک’ در نقاط نصب و اتصالات ممکن است پوسیدنی و اجازه می دهد حرکت غیر طبیعی تعلیق یا ارتعاشات است که می تواند باعث تایر برای پوشیدن سریع تر و یا قرار دادن استرس بیشتر بر سایر اجزای تعلیق است.

اما بسیاری از مجرمان بالقوه دیگر در میان قطعات سیستم تعلیق و اجزای سیستم وجود دارد که می تواند باعث بروز یا دست زدن به مسائل یا صداهای غیر معمول مانند مفاصل توپ، میله های کراوات و سلاح های کنترل در شرایط بد شود.

به طور خودکار انگشت را در جذب کمک فنر قرار ندهید یا مجموعه جدیدی از جذب جایگزین را خریداری کنید زیرا کمک فنر های جدید در فروشگاه تعمیر هستند. یک بررسی کامل از کل تعلیق توسط یک مکانیک واجد شرایط و تعمیر با جایگزینی به عنوان مورد نیاز برای سواری صاف و امن تر می باشد.

برای خرید بهترین انواع کمک فنر پژو می توانید با کارشناسان ما با شماره  09151099294 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *