بهترین زمان تعویض کمک فنر ماهاوی

بهترین زمان تعویض کمک فنر ماهاوی

موهاوی

بهترین زمان تعویض کمک فنر ماهاوی

بازدیدها : 57 بازدید

چه زمانی باید کمک فنر ماهاوی را تعویض کرد؟ کمک ها و استرات ها بخشی از سیستم تعلیق می باشند. مهمترین وظیفه ی کمک فنر ماهاوی نگه داشتن ماشین در وضعیت ثابت و بدون تکان شدید هنگام رانندگی در جاده های ناهموار و پر چاله می باشد. اما کمک فنرها نیز مانند هر قطعه ی دیگری پس از فعالیت های زیاد، دچار پوسیدگی می شوند و باید آنها را تعویض کرد. در ادامه به زمان مناسب برای تعویض کمک ها اشاره می کنیم. می توانید برای خواندن مطلب مهمترین فاکتورهای کمک فنر پورشه کاین ، به مقالات قبلی ما سر بزنید.

تعویض کمک فنر ماهاوی

هر ماشین حداقل چهار کمک فنر و استرات دارد. که هر کدام به هر چرخ متصل شده است. استرات ها و کمک ها در قسمت جلویی و عقبی ماشین تعبیه شده اند. کمک فنر ماهاوی می تواند در هر شرایطی کار کنند و ماشین را ثابت نگه دارند. اما چرا تعویض می شوند؟ کمک و استرات به تعویض نیاز ندارند مگر اینکه دچار مشکل شوند یا اینکه شما بخواهید ماشین را کاملا سرویس کنید.

مشکلات کمک فنر

مشکل اول

از مشکلات رایج کمک فنر می توان به نشتی و چکه کردن آنها اشاره کرد. کمک ها و استرات در روغن غوطه ور و با آن کار می کنند. اگر هنگام بررسی خودرو، تعمیرکار متوجه شود که کمک فنر دچار نشتی شده، می بایست آن را تعویض نماید. چراکه در صورت عدم تعویض، کمک فنر نمی تواند بدون روغن به خوبی کار کند. البته ممکن است کمک فنر حتی بدون نشتی دادن، دیگر کار نکند.

کمک فنر موهاوی

مشکل دوم

از دیگر مشکلات کمک ها می توان به پوسیدگی اشاره کرد. اگر کمک دچار پوسیدگی شود، هنگام رانندگی صداهایی مانند تق شنیده می شود. البته در این مشکل، پیدا کردن منبع صدا به آسانی نیست.

مشکل سوم

اگر ماشین هنگام رانندگی مانند قایق به بالا و پایین موج بگیرد و تکان بخورد. یعنی کمک فنر ماهاوی دچار مشکل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *