3 نشانه ی مشکل کمک فنر جنسیس

3 نشانه ی مشکل کمک فنر جنسیس

کمک فنر

3 نشانه ی مشکل کمک فنر جنسیس

بازدیدها : 90 بازدید

کمک فنر جنسیس یا استرات بعد از مدتی ممکن است دیگر مثل سابق کار نکند و دچار مشکل شود. بسیاری از افراد در تشخیص اینکه کدام یک از کمک فنرها دچار مشکل شده، اشتباه می کنند. در این مطلب می خواهیم به 3 نشانه ی مهم خراب شدن کمک فنر جنسیس اشاره کنیم. با ما همراه باشید. پیشتر نیز در خصوص بهترین زمان تعویض کمک فنر ماهاوی اشاره کردیم که می تواید با مراجعه به مقالات قبلی این مطلب را بخوانید.

کمک فنر جنسیس : 3 نشانه ی مهم

3 نشانه ی مهم خراب شدن کمک فنر جنسیس عبارتند از:

خراب شدن بوش

بخش هایی که در انتهای هر کدام از کمک فنر قرار دارد شامل بوش های لاستیک است. تنها چیزی که لازم است این می باشد که ترک یا خراشی بر بوش لاستیک بنشیند تا هنگام رانندگی با هر بار بر دست انداز رفتن، صدای تق شنیده شود.

لرزش

درون کمک فنر پیستون و واشر وجود دارد. اگر هر کدام از آنها دچار پوسیدگی یا فرسودگی شود، جریان مایع سیال کنترل نشده و از طریق مهر پیستون یا واشر و یا هر دو، بیرون می رود. وقتی این اتفاق بیفتد، هر بار که بر دست انداز چه بزرگ باشد چه کوچک، فرمان دچار لرزش می شود.

نشتی

بدنه ی کمک فنر مهره هایی دارد تا از نشتی آن جلوگیری نماید. پس از مدتی، این مهره ها شروع به چکه کردن و نشتی از بدنه ی کمک ها می کنند تا اینکه این نشتی بر زمین هم می ریزد. اگر کمک ها مایع سیال زیادی را از دست بدهند، دیگر نمی تواند خوب عمل کند.

کمک فنر جنسیس

تغییر جهت

اگر هنگام چرخش بر پدال ترمز بزنید، ممکن است صدا یا تغییر جهت ناگهانی را احساس کنید. در این صورت ممکن است کمک های خودرو، دچار مشکل شده باشند. در این حالت ماشین از مسیر خود خارج شده و به سختی می تواند دوباره به حالت عادی سابق بازگردد.

با تعویض به هنگام کمک فنر جنسیس و رسیدگی به آن، می توانید از بروز حوادث و مشکلات رانندگی، جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *