مهمترین نشانه های معیوب بودن کمک فنر ماهاوی

مهمترین نشانه های معیوب بودن کمک فنر ماهاوی

ماهاوی

مهمترین نشانه های معیوب بودن کمک فنر ماهاوی

بازدیدها : 19 بازدید

کمک فنر ماهاوی هنگام خراب شدن چند نشانه دارد که اگر به آنها توجه کنید، می توانید از وقوع حوادث غیر مترقبه، جلوگیری کنید. پیشتر نیز به بررسی مهمترین مشخصات کمک فنر بی ام و پرداختیم. می توانید برای خواندن این مطلب به روی لینک کلیک کنید.

کمک فنر ماهاوی

از نشانه های معیوب شدن کمک فنر ماهاوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هنگام رانندگی به یک طرف کشیده شدن

کشیده شدن ماشین به سمت چپ یا راست هنگام رانندگی یکی از رایج ترین نشانه های خراب شدن کمک فنر ماهاوی می باشد. این مسئله را بدون بررسی حرفه ای می توان متوجه شد. لاستیک ها می بایست هم تراز یکدیگر باشند تا سیستم فنربندی و چرخ ها به صورت متعادل و در یک اندازه حرکت و کار کنند.

تایرهای تنظیم نشده یعنی کشیده شدن بیشتر، پوسیده شدن لاستیک ها، عقب و جلو شدن چرخ ها، و حتی مصرف سوخت بیشتر.

همه ی دست اندازها حس می شوند

رانندگی سخت و ناآرام یعنی سیستم تعلیق یا کمک فنر پوسیده شده و نیاز به تعویض فوری دارد. اگر با رانندگی هر دست اندازی را حس می کنید و ماشین تکان می خورد، یعنی سیستم تعلیق یا فنربندی دچار مشکل شده و می بایست هر چه سریعتر آن را بررسی کنید.

هنگامی که ماشین پارک شده است، دست خود را بر قسمتی از کاپوت خودرو بگذارید و آن را به سمت پایین فشار دهید. سپس آن را رها کرده و اگر به عقب کشیده شد و یا 3 مرتبه یا بیشتر به جلو کشیده شد، کمک فنر و/ یا استرات دچار پوسیدگی شده و باید آن را تعویض نمایید.

کمک فنر ماهاوی

کمک فنر پوسیده یعنی مشکل بزرگ!

کمک فنرها هنگام رانندگی مهمترین نقش را در از بین بردن تکان و حرکت های سخت دارند. آنها طراحی شده اند تا لاستیک های خودرو را در حالت ثابت و متعادل بر زمین نگاه دارند. هنگامی که کمک فنر نقش خود را به خوبی ایفا نکند، ماشین به هر طرف کشیده می شود.

برای آنکه ماشین و افراد درون ماشین دچار خسارت و صدمه نشوند، باید با دیدن نشانه های پوسیدگی و خراب شدن کمک فنر ماهاوی ، آن را سریعا تعویض نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *