بهترین مرکز تعمیر کمک فنر در تهران کجاست؟

بهترین مرکز تعمیر کمک فنر در تهران کجاست؟

تعمیر کمک فنر در تهران

بهترین مرکز تعمیر کمک فنر در تهران کجاست؟

بازدیدها : 18 بازدید

آیا می دانید بهترین مرکز تعمیر کمک فنر در تهران کجاست؟ یکی از معتبر ترین مراکز تعمیر کمک فنر در تهران را می توان مجموعه براتی در نظر گرفت.

این مجموعه با به کارگیری بهترین تجهیزات و برترین متخصصین توانسته است تا در زمینه تعمیر کمک فنر در تهران بسیار شناخته شده باشد.

در مطالب قبلی شما را با تعمیر کمک فنر سنتنیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

کمک فنر یکی از اصلی ترین قطعات موجود در هر خودرو می باشد. عملکرد این قطعات این است که به خودرو کمک می کند تا بهترین تعلیق را داشته باشد و در زمان رانندگی خودرو به اطراف منحرف نشود.

کمک فنر تمامی ضربه ها و حرکت های وار شده به خودرو را محار می کند و از تکان های شدید خودرو جلوگیری می کند. کمک فنر ها مانع آسیب رسیدن به پولوس و همچنین ترمز خودرو می شوند.

سیستم تعلیق خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است، که برخی از مهم ترین آن ها کمک فنر، اسپرینگ ها و بوش و همچنین سیبک می باشد.

زمانی که این قطعات پوسیده شود و آسیب ببینند لازم است تا آن ها را هر چه سریع تر تعویض کنید.

در اینجا به شما نکات مهم در انتخاب بهترین مرکز تعمیر کمک فنر در تهران را نشان می دهیم. همچنین هر چه در مورد قطعات و عملکرد آن ها اطلاعات بیشتری به دست آورید راحت تر می توانید کمک فنر مورد نیازتان را انتخاب کنید.

تعمیر کمک فنر در تهران

مشخصات کمک فنر و سیستم تعلیق آسیب دیده

اگر به نشانه های زیر توجه کنید می توانیید به خوبی زمان تعمیر کمک فنر را تشخیص دهید:

در زمان ترمز گیری خودرو به سمت جلو متمایل شود.

مشکلاتی موجب می شود تا شما نتوانید با سرعت قبل رانندگی کنید.

تایر ها سریع تر دچار پوسیدگی شوند و شکل ظاهری آن ها تغییر کند.

صدا ها و نویز هایی در زمان رانندگی به گوش می رسد.

در اطراف و یا روی کمک فنر روغن و یا مایعی دیده شود.

تفاوت سیستم تعلیق با کمک فنر در چیست؟

در بسیاری از خودرو ها سیستم تعلیق به عنوان اسپرینگ ها در نظظر گرفته می شوند. زمانی که شما روی دست انداز های موجود در جاده می روید، اسپرینگ ها کشیده می شوند و طول آن ها افزایش می یابد، و به چرخ ها اجازه می دهد تا روی سطح زمیین باقی بمانند حتی زمانی که خودرو روی قسمت های نا هموار برود.

سپس نوبت کمک فنر است تا به کمک اسپرینگ ها بیاید و از نوسان آن در زمان برگشت جلوگیری کند. بنابراین نقش کمک فنر ها در سیستم تعلیق به موارد ایمنی آن بر میگردد. بهترین و مدرن ترین انواع کمک فنر ها کمک های هیدرولیکی هستند.

نکات مهم در انتخاب یک مرکز تعمیر کمک فنر در تهران

اگر می خواهید بهترین مرکز تعمیر کمک فنر در تهران و یا سایر مناطق را پیدا کنید لازم است تا موارد متعددی را مورد بررسی قرار دهید.

زمانی که شما به یک تعمیرگاه مخصوص کمک فنر مراجعه می کنید متوجه نکات بسیاری خواهید شد.

اولین نکته ای که در مورد انتخاب تعمیرگاه مورد نظر باید مورد بررسی قرار دهید این است که متخصص مربوطه کامل به صحبت های شما گوش دهد و به سوالاتتان پاسخ دهد.

زمانی که مکانیک به صحبت های مشتری گوش می دهد متوجه می شود که مشکل اصلی خودرو چیست و در این صورت می تواند به درستی کمک ها را تعمیر کند.

بهتر است تا بهترین و کامل ترین توضیحات را به تکنسین مربوطه بدهید تا بتوانید بهترین نتیجه را نیز بگیرید.

تعمیرگاه مخصوص کمک فنر می تواند بهترین خدمات را در زمینه پوسیدگی و هر نوع آسیبی ارائه دهند.

هزینه تعویض کمک فنر چقدر است؟

آیا نمی دانید که تعویض کمک فنر برنامه ریزی نشده چقدر شما را عقب می اندازد؟ تعویض کمک فنر عقب بسته به نوع و مدل ماشین شما می تواند از 150 دلار 500 دلار متغیر باشد. در حالی که کمک فنرهای جلو از 250 دلار و 700 دلار قیمت خواهند داشت. از آنجایی که هر خودرویی متفاوت است و ممکن است قطعات مختلفی در آن دخیل باشند، خدمات تعمیر و تعویض سیستم تعلیق می‌ تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین تعیین هزینه دقیق تعویض سیستم تعلیق دشوار است، تنها راه برای پیدا کردن این موضوع این است که خودروی خود را به مرکز خدمات بیاورید، قبل از شروع کار، یک پیشنهاد جامع دریافت خواهید کرد تا بتوانید آگاهانه انتخاب کنید.

تعمیر سیستم تعلیق که به بودجه شما ضربه نمی زند

ما می‌دانیم که تعمیرات خودرو می ‌تواند ضربه سنگینی به درآمد خانواده وارد کند. به همین دلیل است که ما گزینه‌های انعطاف ‌پذیری را ارائه می‌دهیم که به شما امکان می‌دهد فاکتور خود را از قبل پوشش دهید و به مرور زمان آن را در اقساط آسان پرداخت کنید.

چه زمانی باید برای تکان های خودرو یا خراب بودن سیستم تعلیق خودرو کاری انجام دهید؟

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر، سیستم تعلیق خودروی خود را بررسی کنید:

  • ماشین هنگام پارک در سطح صاف توقف نکند.
  • جهش زیاد هنگام رانندگی
  • مدیریت ضعیف
  • چرخش بیش از حد بدن در گوشه
  • نشت مایعات، مراقب کمک فنر نشتی باشد!

چرا کمک فنرهای عقب مهم هستند؟

خودروها معمولاً دارای دو کمک فنر جلو و عقب هستند. در حالی که ضربه‌های جلو وزن موتور و نیروی اولیه ضربه‌ها را متحمل می‌شوند، کمک فنرهای عقب نیز به همان اندازه برای اطمینان از حفظ چسبندگی خودرو در جاده مهم هستند و به فرمان و ترمز مؤثر کمک می‌کنند.

کمک فنر چیست؟

کمک فنرها بخش مهمی از سیستم تعلیق خودروی شما هستند که وظیفه دارند تایرهای شما را در تماس با جاده نگه دارند و لرزش را به بدنه اصلی خودرو به حداقل برسانند. آنها در اصل یک پمپ روغن لوله ای هستند که از یک پیستون و سیال هیدرولیک (روغن) برای جذب انرژی حرکتی استفاده می کند و درون فنر تعلیق قرار می گیرد و به صورت پشت سر هم کار می کند تا حداکثر سود را ارائه دهد.

کمک فنرها چگونه کار می کنند؟

کمک فنرها از یک بازوی پیستونی، با یک پیستون در انتهای آن، در داخل یک لوله هیدرولیک تحت فشار، که درون یک لوله بزرگتر قرار دارد، مایع هیدرولیک اضافی یا روغن را در خود جای داده است. همانطور که پیستون به سمت بالا و پایین حرکت می کند، سیال از سوراخ های کوچک (به نام روزنه) در پیستون عبور می کند. این باعث ایجاد مقاومت می شود و حرکت پیستون را کند می کند. این انرژی جنبشی به انرژی حرارتی (یا گرما) تبدیل می شود که قبل از آزاد شدن در محیط به سیال هیدرولیک می رود.

تست کمک فنر چیست؟

برای آزمایش وضعیت کمک فنرها، مکانیک شما چیزی را انجام می دهد که به عنوان ‘تست جهش’ شناخته می شود. گوشه خودروی مورد آزمایش به سمت پایین هل داده می شود و سه بار جهش می یابد. اگر کمک فنرها به خوبی کار کنند، خودرو بلافاصله به حالت اولیه خود بازمی گردد و جابجا می شود. اگر کمک ها فرسوده شوند، خودرو برای لحظه ای به جهش ادامه می دهد. راه دیگر برای تست کمک فنر از طریق تست جاده برای بررسی فرورفتگی شدید قسمت جلو و بالا بردن انتهای عقب از طریق شرایط ترمز است که توصیه می شود توسط مکانیک انجام شود.

چگونه کمک فنرها را عوض کنیم؟

اکیداً توصیه می شود هر کمک فنر عقب یا جلو را به صورت جفت تعویض کنید. این امر برای ارائه یک سواری بهبود یافته با اطمینان از اینکه خودرو یا 4WD به رانندگی قابل پیش بینی و با ثبات ادامه می دهد، انجام می شود.

برای تعویض پایه های تعلیق باید صفحات، بوش ها و یاتاقان ها را بررسی کرد و در صورت فرسودگی نیز نیاز به تعویض دارند.

چندین مرحله برای تعویض کمک فنر وجود دارد که عبارتند از:

انجام یک بازرسی کامل برای تعیین اینکه چه قطعاتی نیاز به تعویض دارند.

چرخ ها را بردارید و کمک فنر های قدیمی را بردارید.

نصب کمک فنر های جدید

بازرسی سیستم تعلیق عقب، سیستم تعلیق برقی و فنرهای تعلیق از نظر وجود قطعات فرسوده یا آسیب دیده.

چرخ ها را دوباره نصب کنید و تست کنید که آیا 4WD یا ماشین به درستی کار می کند

این مجموعه دارای مکانیک های کاملاً واجد شرایط را با قطعات و مارک های با کیفیت بالا می باشد. هر تعویض شامل 12 ماه / 20000 کیلومتر گارانتی است.

علت نشتی کمک فنرها چیست؟

کمک فنر معمولاً با گاز یا مایع پر می شود. همچنین یک طول شوک قابل تنظیم وجود دارد که دارای موقعیت های نرم، معمولی و محکم است.

دلیل اصلی نشتی کمک فنر، فرسوده شدن یا آسیب دیدن سیل های بالایی است. این سپس باعث نشت مایع هیدرولیک از بالا می شود.

دو دلیل برای این وجود دارد:

خاک وارد شوک می شود

این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که چکمه استرات به درستی مهر و موم نشده باشد یا پاره شده باشد.

شفت استرات آسیب دیده

هر گونه آسیب به محور صیقلی باعث سایش سریع درزگیرهای بالایی می شود. یکی از دلایل رایج استفاده از انبردست در هنگام نصب است که می تواند باعث آسیب به شفت شود.

اگر کمک فنر نشتی داشت، باید فورا آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت، می تواند بسیار خطرناک باشد. هر ضربه ای می تواند منجر به از دست دادن تعادل خودرو و خارج شدن از کنترل شود. وقتی از روی سرعت‌گیرها، چاله‌ها یا مسیرهای راه‌آهن رانندگی می‌ کنید، این حتی بدتر می‌ شود. شوک های نشتی یا فرسوده، علاوه بر اینکه سواری شما را ناخوشایند می کند، می تواند مسافت توقف را در شرایط لغزنده یا مرطوب نیز افزایش دهد و منجر به تصادف شدید رانندگی شود.

برایی استفاده از خدمات بهترین مرکز تعمیر کمک فنر در تهران با کارشناسان ما با شماره 09128451243 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *