برای تعمیر کمک فنر لازم است تا چه فاکتور هایی را مورد بررسی قرار دهید؟

همانطور که می دانید مجموعه براتی به عنوان بهترین مرکز تعمیر کمک فنر شناخته شده است شما می توانید برای تعمیر کمک فنر بنز و یا پورشه نیز از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

کمک فنر بخشی اساسی در سیستم تعلیق خودرو است. برای جذب شوک های ایجاد شده توسط سطح ناهموار جاده هنگام رانندگی طراحی شده است. یک کمک فنر همراه با فنرهای کویل و فنرهای تعلیق برای ایجاد یک رانندگی راحت کار می کند و اطمینان حاصل می کند که چرخ و لاستیک همیشه در تماس با جاده هستند.

کمک فنرها با تبدیل انرژی جنبشی به گرما باعث کاهش تأثیر در ماشین شما می شوند. آنها سواری کلی خودرو را تثبیت می کنند، از چرخش زیاد و متمایل شدن به یک طرف خاص هنگام حرکت در پیچ های تند جلوگیری می کنند. آنها همچنین از جهش لاستیک خودرو در زمین های ناهموار جلوگیری می کنند.

اما مانند اکثر قطعات خودرو، کمک فنر با گذشت زمان فرسوده می شود و برای اطمینان از ایمنی خودرو باید جایگزین آن شوید.

تعمیر کمک فنر

تعمیر کمک فنر تهران

خدمات ما مجهز به طیف کاملی از ابزار و قطعات مارک دار هستند که تقریباً برای انجام هرگونه تعمیر یا تعویض لازم هستند. رزرو خدمات در محل زندگی شما نه تنها در وقت شما صرفه جویی می کند بلکه از سفرهای غیرضروری به کارگاه و خارج از کارگاه جلوگیری می کند. با مکانیکی که در محل شما کار می کند، می توانید ببینید که چه کارهایی روی ماشین شما انجام می شود.

آیا به موارد زیر توجه می کنید؟

 • هنگام رانندگی ماشین پرش دارد؟
 • لاستیک های شما ساییده شده اند؟
 • وقتی از روی دست اندازها عبور می کنید، یک ضربه شدید ایجاد می شود؟

در این صورت، این نشانه ها حاکی از آن است که شما باید تعمیر کمک فنر را انجام دهید و یا آن ها را تعویض کنید.

قیمت تعمیرات به نوع تعویض آن بستگی دارد آیا سیستم تعلیق هوا یا فنرهای تعلیق قدیمی می خواهید؟

چگونه کمک فنرها را عوض کنیم؟

اکیداً توصیه می شود که هر کمک فنر عقب یا جلو را به صورت جفت تعویض کنید. این امر برای اطمینان از ادامه حرکت اتومبیل به صورت پیش بینی شده و به روشی پایدار فراهم می شود.

برای تعویض پایه های تعلیق، لازم است صفحات، بوشها و یاطاقان را بررسی کنید، در صورت فرسوده بودن، به تعویض نیز احتیاج دارند.

مراحل مختلفی برای تغییر کمک فنرها وجود دارد که شامل این موارد می شود:

بازرسی دقیق برای تعیین اینکه چه قطعاتی نیاز به تعویض دارند.

چرخ ها را برداشته و کمک های قدیمی را خارج کنید.

نصب کمک های جدید.

بازرسی سیستم تعلیق عقب، سیستم تعلیق برقی و فنرهای تعلیق برای هر قسمت فرسوده یا آسیب دیده.

دوباره چرخ ها را نصب کنید و آزمایش کنید آیا ماشین به درستی کار می کند؟

مکانیک های معتبر  و کاملاً واجد شرایط با قطعات و مارک های با کیفیت بالا را ارائه می دهند.

هر تعویض شامل 12 ماه گارانتی 20000 کیلومتر است.

چه عواملی باعث نشت کمک فنرها می شود؟

یک کمک فنر معمولاً با گاز یا مایع پر می شود. همچنین یک طول شوک قابل تنظیم وجود دارد که دارای موقعیت های نرم، نرمال و محکم است.

دلیل اصلی پشت کمک فنر نشتی، فرسودگی یا آسیب دیدگی درزهای بالا است. سپس این امر باعث نشت مایع هیدرولیک از بالا می شود.

این امر دو دلیل دارد:

آلودگی وارد شوک می شود

این امر معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که صندوق عقب به درستی آب بندی نشده یا آسیب دیده باشد.

شافت آسیب دیده

هرگونه صدمه به شافت صیقلی باعث سایش سریع مهر و موم های فوقانی می شود. دلیل اصلی آن استفاده از انبر در حین نصب است که می تواند به شفت آسیب برساند.

اگر یک کمک فنر نشت می کند، باید سریعاً تعمیر کنید. در غیر این صورت، می تواند بسیار خطرناک باشد. هر دست انداز می تواند منجر به از دست رفتن تعادل خودرو و خارج شدن از کنترل شود. هنگامی که از سرعت گیرها، چاله ها یا مسیرهای سخت عبور می کنید این حالت حتی بدتر است. کمک فنر های نشت کننده یا فرسوده علاوه بر اینکه رانندگی شما را ناراحت می کند، می تواند باعث افزایش فواصل توقف در شرایط لغزنده یا مرطوب شود و منجر به یک تصادف جدی اتومبیل گردد.

تعمیر کمک فنر روغنی

کمک فنر روغنی شامل یک سیلندر عملکرد، یک میله پیستونی و توخالی فشرده سازی است که مایع کار را هدایت می کند. روغن موجود در این ناظر کمک فنر، به دلیل روغن آن، اثر مهاربندی ارتعاش را فراهم می کند.

جنبش از یک بخش از کمک فنر های جایگزین به دیگری، مقابله با چشمه ها را جذب می کند، در نتیجه ارتعاشات خود را از بین می برد و انرژی جنبشی خود را از بین می برد. جذب کننده های کمک فنر روغن تنها شامل دو لوله هستند. مایع کار این کمک فنر تنها روغن هیدرولیک است و می تواند تنها در یک جهت کار کند.

مزایای کمک فنر روغنی

هنگامی که کاویتاسیون اتفاق می افتد، ضخامت روغن هیدرولیک نیز تبدیل می شود، که باعث کاهش کارایی جذب کننده های ضربه می شود. با این حال، علیرغم تمام این کاستی ها، جذب کننده های کمک فنر هیدرولیکی روغن حاوی برخی از ویژگی های خوش بینانه ای است که قابل توجه است.

کمک فنر روغنی راحت و نرم باقی می ماند. این کمک می کند تا در ارائه یک سواری بسیار راحت به کاربران حتی اگر آنها را به سکوت، بدون سرعت بالا و بارهای سنگین رانندگی می کنند. کمک فنر روغنی بسیار مفید و مزایای شگفت انگیزی را ارائه می دهند. یکی از مهمترین مزایای این نوع کمک فنر بسیار مقرون به صرفه و به راحتی قابل دسترسی است.

جوانب مثبت و منفی کمک فنر روغنی هیدرولیکی

برخی از مزایا و معایب کمک فنر هیدرولیک روغنی به شرح زیر است:

جوانب مثبت

کمک فنر روغنی فراگیر هستند و می توانند به عنوان تولید کننده و مدل ماشین شما به دست آورند.

این شامل ساخت و ساز ساده است.

قیمت ستون های هیدرولیکی نسبت به سایر انواع مقرون به صرفه است.

انعطاف پذیری و راحتی را تضمین می کند.

تعمیر کمک فنر گازی

تولید کنندگان مخزن گاز را با نیتروژن گازی( نه هوا) در یک کمک فنر گازی، پر می کنند. گاز تحت فشار بالا قرار می گیرد. اکثر افراد این تصور غلط را دارند که کمک فنر گازی تنها با گاز کار می کند، که اشتباه است. حقیقت این است که شامل گاز و روغن است.

کمک فنر گاز شامل دو ماده است. این دو ماده در یک مخزن باقی می ماند؛ با این حال، آنها توسط یک غشای منحصر به فرد تقسیم می شوند.

گاز نیتروژن برای فشرده سازی روغن استفاده می شود، و از ایجاد حباب و فوم جلوگیری می کند.

همانطور که نیتروژن تحت فشار بالا باقی می ماند، این باعث می شود که پیستون همیشه در یک حالت تحت فشار قرار گیرد، بنابراین باعث می شود که پیستون ها بر سر جای خود باقی بمانند. از این رو پایداری و کارکرد کمک فنر در شرایط مختلف بهتر می شود.

علاوه بر این کمک فنر و ستون ها بهتر خنک می شوند. شما می توانید آنها را در جهت های مختلف نصب کنید بدون تاثیر بر عملکرد موثر آنها این کار انجام می شود.

کمک فنر های گازی با کمک های روغنی بسیار متفاوت هستند و برای خوردو های اسپورت بسیار کاربردی تر هستند.

جوانب مثبت و منفی کمک فنر گازی

برخی از مزایا و معایب کمک فنر گازی به شرح زیر است:

کمک فنر سازگار با اتومبیل های مسابقه ای است.

برای رانندگی در خیابان ها و جاده های نا هموار مناسب تر است.

گازی که در این نوع کمک ها وجود دارد موجب خنک شدن روغن و جلوگیری از ایجاد حباب می شود.

تعمیر کمک فنر پرسی

عملکرد کمک فنر ها این است که مطمئن شوید که لاستیک های وسیله نقلیه شما به طور مداوم بر روی زمین باقی می ماند. آنها این کار را با مدیریت چگونگی تعلیق و فنر ها انجام می دهند.

این امر اجازه می دهد تا لاستیک های شما همیشه با جاده تماس داشته باشد، چه در حال رانندگی معمولی باشید چه رفتن روی تپه ها و  زمین های ناهموار، و یا رانندگی در یک جاده پر از دست انداز. تمام ارتعاشات و لرزش درزمان رانندگی در چنین جاده ای توسط فنر های وسیله نقلیه و کمک فنر ها جذب می شود.

یک کمک فنر را با پایه های استروت مقایسه نکنید، زیرا آنها تفاوت دارند. Strut در ساختار سیستم تعلیق ساخته شده است، در حالی که کمک فنر دو قسمت از تعلیق را متصل می کند. به عبارت دیگر، تمام وزن وسیله نقلیه در بالای ستون قرار می گیرد و نه کمک فنر.

6 علائم کمک فنر آسیب دیده

یک یا چند کمک فنر می تواند در نهایت آسیب ببیند و یا به خوبی کار نکند. بسیاری از افراد در مورد تشخیص مشکل کمک فنر دچار مشکل هستند. در زیر شش مورد از نشانه های رایج که می تواند نشان دهد که شما یک کمک فنر آسیب دیده دارید را آماده کرده ایم.

در زمان رانندگی با سرعت بالا صدای سیستم تعلیق، پلوس ها و کمک ها را می توانید به راحتی در کابین خودرو بشنوید. این صدا ها می تواند نشانه پوسیدگی کمک فنر ها باشد.

برای تعمیر کمک فنر با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما با شماره 09128451243 تماس بگیرید.

3 دیدگاه

 • درود
  نکات بسیار علمی و خوبی در مورد کمک فنرها وجود داشت و بسیار سودمند دیروز متوجه شدم قسمت های بیرونی کمک فنرهای عقب تیبا ۲ مدل ۹۸ کمی روغن زده و نمیدونم که نوع کمک ها پرسی هست یا معمولی لطفا راهنمایی بفرمایید کجا مراجعه کنم که قابل اطمینان باشد و هم مقرون بصرفه.
  سپاسگزارم

  • سلام وقتتون به خیر
   شما میتونین برای مشکلتون با کارشناسای ما تماس بگیرید
   در این زمینه راهنماییتون میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *