مهمترین فاکتورهای کمک فنر پورشه

مهمترین فاکتورهای کمک فنر پورشه

کمک فنر

مهمترین فاکتورهای کمک فنر پورشه

بازدیدها : 4 بازدید

کمک فنر پورشه دو کار مهم و اصلی را انجام می دهد. به جز آنکه حرکت های سیستم تعلیق و فنربندی را کنترل می کنند، وظیفه ی نگه داشتن تایرها و لاستیک ها بر روی زمین را برعهده دارند. سطح پایینی لاستیک ها، تنها قسمتی از ماشین است که با زمین تماس دارند. اگر تماس لاستیک با زمین خراب یا کاهش یابد، هدایت و ترمز ماشین به خطر می افتد. با ما همراه باشید تا در خصوص مهمترین فاکتورهای کمک فنر پورشه برای شما بگوییم. پیشتر نیز به بررسی مهمترین ویژگی های کمک فنر بنز پرداختیم. می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

فاکتورهای مهم در خراب شدن کمک فنر پورشه

کمک فنر پورشه با استفاده از انرژی جنبشی (حرکت) سیستم تعلیق کار می کنند و انرژی را تبدیل به انرژی حرارتی کرده که از طریق مکانیسم تبادل گرما، به جو وارد می شود. کمک فنرها در واقع پمپ های روغن هستند. یک پیستون به انتهای لوله ی پیستون متصل شده و در برابر مایع هیدرولیک در لوله ی فشار، کار می کند. با بالا و پایین رفتن سیستم تعلیق، مایع هیدرولیک از طریق سوراخ ها وارد پیستون می شود.

کمک فنر پورشه

از آنجا که حفره ها فقط مقدار کمی مایع را از طریق پیستون رد می کنند، پیستون کُند شده و خود به خود حرکت سیستم تعلیق و فنربندی را آرام و آهسته می کند.کمک فنرها، به صورت خودکار با شرایط جاده وفق پیدا می کنند چراکه هر چه سیستم تعلیق و فنربندی سریعتر حرکت کند، کمک ها نیز مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

کمک فنرها چگونه کار می کنند؟

کمک فنرها دستگاه های پمپ مانندی هستند که تایرها و لاستیک ها را با سطح جاده متصل و در ارتباط نگاه می دارند. تاز مانی که لاستیک ها با سطح زمین در تماس باشندف مشکلی برای ماشین پیش نیامده و رانندگی راحت تر صورت می گیرد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص کمک فنر پورشه برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *