تعمیر کمک فنر bmw چطور انجام می شود؟ برای تعمیر این مدل کمک فنر به چه تعمیرگاهی مراجعه می کنید؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص کمک فنر ها باید مورد بررسی قرار گیرد نحوه تعمیر آن ها است. شما می توانید علاوه بر تعمیر  کمک فنر bmw تعمیر کمک فنر جنسیس را نیز در مجموعه براتی انجام دهید.

تعمیر کمک فنر bmwتعمیر کمک فنر bmw را چه زمانی انجام دهیم؟

عمر مفید کمک فنرها چقدر است کارگاه های خودرو عمر مفید کمک فنرها حداقل 4 تا 5 سال است. اما در واقع به شرایط جاده بستگی دارد. اگر ماشین را بیشتر در جاده های صاف رانندگی کنید، طول عمر می تواند حتی تا 10 سال افزایش یابد. به طور مشابه، اگر بیشتر در جاده های ناهموار پر از شکاف، دست اندازها یا چاله ها رانندگی می کنید، ممکن است کمتر از 5 سال باشد.

با این حال، عامل تعیین کننده واقعی این است که کجا رانندگی می کنید و چگونه رانندگی می کنید.

به عنوان مثال، اگر زیاد رانندگی در خارج از جاده انجام می دهید، یا زمان زیادی را در جاده های خاکی سپری می کنید، کمک فنر های شما خیلی سریع تر از بین می روند.

برخی از کارشناسان از فاصله به عنوان شاخصی برای سلامت کمک فنر ها استفاده می کنند. این حدود 80000 کیلومتر است.

اگر از وضعیت کمک فنرهای خود مطمئن نیستید، خودروی خود را در یکی از کارگاه های سراسری ما رزرو کنید و به یکی از تکنسین های متخصص ما اجازه دهید نگاهی به آن بیاندازد.

کمک فنر ها و پایه ها باید همیشه به صورت جفت تعویض شوند. جلو یا عقب یا بهتر است بگوییم هر چهار، برای کنترل یکنواخت و قابل پیش بینی باشد.

آیا کمک فنرهای فرسوده، سواری نرم را از شما می گیرند؟ با دانستن زمان تعویض آنها، می توانید از اضطراب ناشی از سواری ناهموار و چندین مشکل مکانیکی در جاده جلوگیری کنید

چه زمانی باید کمک فنرهای خودروی خود را تعویض کنید؟

کمک فنرها بر خلاف سایر قطعات خودرو، تاریخ انقضا یا مسافت پیموده شده مشخصی ندارند. بسته به میزان و شرایطی که رانندگی می کنید، آنها می توانند بسیار بالاتر از استاندارد 50000 مایلی دوام بیاورند. در زیر نشانه هایی وجود دارد که کمک فنرهای شما نیاز به تعویض دارند:

سواری نا هموار – هنگامی که کمک فنرهای شما به پایان عمر مفید خود نزدیک می شوند، سواری در وسیله نقلیه پر از دست انداز می شود. در واقع، با بدتر شدن این وضعیت، تقریباً تمام نقص ها را در جاده احساس خواهید کرد.

مشکلات ترمزگیری – کمک فنرهای ناکارآمد یا نامناسب به قسمت جلویی وسیله نقلیه شما اجازه می ‌دهند در هنگام ترمزگیری، «شیب» یا «اسکات» شود. فشار اضافی روی ترمزهای شما می تواند باعث فاصله توقف طولانی تر 20 درصد یا بیشتر شود.

توجه: هنگامی که شرایط رانندگی با باران، برف یا یخ ترکیب می شود، این یک خطر بزرگ می شود.

مشکلات فرمان – کمک فنرها با حفظ تعادل و مرکز ثقل به تثبیت وسیله نقلیه شما کمک می کنند. هنگامی که آنها از کار می افتند، ممکن است هنگام چرخش با سرعت ها و درجات مختلف، احساس کنید که ماشین خود تاب می خورد، فرو می رود یا بلند می شود.

پارگی و فرسودگی غیر معمول لاستیک – با گذشت زمان، به دلیل از دست دادن تعادل خودرو، لاستیک‌های شما ممکن است الگوهای سایش عجیب و ناهمواری را نشان دهند.

نکته: در تعویض روغن بعدی خود، از مکانیک درخواست کنید تا لاستیک های شما را بچرخاند، سایش آج را بررسی کرده و سیستم تعلیق را ارزیابی کند.

نشت مایعات – یکی دیگر از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد به کمک فنرهای جدید نیاز دارید، نشت روغن است. اگر هنگام پارک کردن، روغن را در قسمت پایینی جذب‌کننده‌ها، روی دیواره‌های داخلی لاستیک‌ها یا لکه‌هایی روی زمین در محل آن‌ها مشاهده کردید، این نشانه قوی است که باید کمک فنرهای خود را تعویض کنید.

توجه: نشت روغن ترمز ممکن است علائمی مشابه نشت کمک فنر داشته باشد. اگر نمی ‌توانید منبع نشتی را تعیین کنید، توصیه می‌ شود خودرو را کار نکنید و با مکانیک سیار تماس بگیرید تا منبع را تأیید کند.

مسافت پیموده شده – دهه ها پیش، “قاعده سرانگشتی” این بود که کمک فنرهای شما هر 50000 مایل تعویض شود. با این حال، از آنجایی که فناوری خودرو و کیفیت قطعات بسیار بهبود یافته است، کمک فنرهای کارخانه شما می توانند بین 50000 تا 100000 مایل دوام بیاورند.

هنگامی که هر یک از این نشانگرها وجود دارد، اکیداً توصیه می شود که سیستم تعلیق خودروی خود را در اسرع وقت توسط یک تعمیرگاه خودرو مورد اعتماد بررسی کنید.

نکته: همه خودروها از کمک فنر در هر چهار چرخ استفاده نمی کنند. مشاهده تکان در لاستیک های عقب و میله ها در جلو معمول است.

قیمت تعمیر کمک فنر bmw

در کشور های مختلف هزینه تعمیر قطعات متفاوت است، هزینه تعمیر کمک فنر bmw در کشور های دیگر حدود بین 433 تا 546 دلار تخمین زده می شود در حالی که قیمت قطعات بین 1421 تا 1430 دلار است.مکان و وسیله نقلیه شما ممکن است بر قیمت کمک فنر تأثیر می گذارد.

آیا می توانم با یک کمک فنر یا استراوت بد رانندگی کنم؟

میله های تعلیق و کمک فنر ها ممکن است به یکباره خراب شوند یا نشوند. و هر یک از اعضای آن به یک اندازه شکست نمی خورند. کاهش تدریجی است و ممکن است در ابتدا به سختی متوجه آن شوید. وسیله نقلیه ای که دارای پایه های فرسوده یا کمک فنر است را می توان رانندگی کرد، اما کیفیت سواری آن کاهش می یابد. مهمتر از آن، هندلینگ خودرو به خطر خواهد افتاد. توانایی یک خودرو برای تراز ماندن در حین چرخش، با گسترش کشش بین هر چهار چرخ، به پایه‌ها یا تکان‌ ها بستگی دارد و با بدتر شدن وضعیت فنرهای تعلیق و ضربه‌ها، توانایی سیستم تعلیق نیز برای عملکرد مناسب بدتر می‌شود، به ویژه در موقعیت اضطراری. از دست دادن کنترل و احتمال واژگونی وسیله نقلیه می تواند در نتیجه ساییدگی شدید پایه ها و ضربه ها باشد. اگر پایه یا محور کمک فنر شکسته یا خم شده باشد، تا زمانی که بتوان آن را تعویض کرد، نباید خودرو را به حرکت درآورد

هر چند وقت یک ‌بار کمک فنر یا استرچ نیاز به تعویض دارند؟

هیچ برنامه تعویضی برای اکثر پایه های تعلیق و کمک فنر وجود ندارد، در بسیاری از وسایل نقلیه نیاز به تعویض آنها وجود دارد. عادات رانندگی خشن ممکن است عمر این قطعات را کوتاه کند. ممکن است در فاصله 50 تا 100 هزار مایلی، پایه ها و کمک فنر ها نیاز به تعویض داشته باشند.

اگر در هر زمانی پایه‌ها یا تکان‌ها نشتی، شکسته یا آسیب دیدند، باید فوراً تعویض شوند. در نهایت، آنها باید همیشه به صورت جفت جایگزین شوند. به عبارت دیگر، در صورت تعویض یک ضربه گیر یا پایه جلو، کمک فنر یا پایه جلویی دیگر نیز باید تعویض شود.

برای تعمیر کمک فنر bmw با مناسب ترین قیمت ها با کارشناسان ما با شماره 09128451243 تماس بگیرید.