طول عمر و عوامل موثر بر فرسودگی کمک فنر

طول عمر و عوامل موثر بر فرسودگی کمک فنر

کمک فنر فرسوده

طول عمر و عوامل موثر بر فرسودگی کمک فنر

بازدیدها : 11 بازدید

کمک فنر عمر دائمی ندارد چون همیشه در حال استفاده شدن است. در مطالب پیشین به بررسی نکات مهم در مورد این ابزار پرداختیم و در این مطلب به میزان طول عمر و زمان مناسب تعویض این وسیله مهم در اتومبیل میپردازیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار میدهیم.

عوامل موثر در فرسودگی

کمک فنرها حتی در جاده های صاف برای به حداقل رساندن تکان های ماشین استفاده میشوند. آنها در جاده های خراب بیشتر استفاده شده و حتی رانندگی عادی در طول روز هم از آنها کار میکشد. در سرعت های بالا پشت ماشین ممکن است بالا و پایین برود اما این کمک فنر است که حرکت را کنترل میکند. همچنین آنها میزان پرش هنگام ترمز گرفتن را هم کنترل کرده و کاهش میدهند. هر چقدر رانندگی شما شدید تر باشد، میزان فرسودگی این وسیله نیز بیشتر می شود. این ابزار به دلایل مختلفی فرسوده میشود و فرسودگی آن میتواند منجر به لرزش و حرکات زیاد در ماشین شود. فرسودگی شیرهای داخلی باعث مقاومت کمتر و از بین رفتن خاصیت هیدرولیکی میشود. مهر و موم های خارجی فرسوده هم میتوانند مشکل ساز شوند.

کمک فنر ماشین

 کمک فنر گازی باعث کاهش فوم سازی در داخل می شوند اما در صورت نشتی ممکن است گاز انتشار یابد و حباب های گاز مانند مایع هیدرولیک نسبت به جریان مایع مقاومت ندارند. نشت خارجی هم میتواند باعث نشت هیدرولیکی شود و این نه تنها باعث به هم ریختگی شده بلکه اثر میرایی هیدرولیک را هم از بین میبرد.

بررسی فرسودگی کمک فنر

آنها معمولا پنج تا ده هزار مایل عمر می کنند اما این بیشتر به محل و نوع رانندگی شما بستگی دارد. شما باید هر 20000 مایل یا در این حدود آن را چک کنید. جدا از بررسی نشتی هرگونه مایع، باید حرکات ماشین را هم بررسی کنید. یک گوشه ماشین مورد نظر را فشار داده و بعد رها کنید. اگر ماشین بیشتر از یکبار حرکت کرد زمان تعویض کمک فنر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *